Chłopiec trafił do lekarza z objawami przeziębienia, kilka dni później zmarł. Rodzice apelują
Ból głowy, brak energii i ogólne osłabienie to pierwsze objawy, na które narzekał 9-letni Josh. Jego rodzice uznali, że to przeziębienie, którym mógł zarazić się od brata. Niestety nie mieli racji i nie mieli prawa tego wiedzieć...
Badania nie wykazały niczego niepokojącego. Lekarze odesłali dziecko do domu. Z każdym dniem było gorzej.
Chłopiec stracił apetyt, nie chciał nawet pić. Ból nie pozwalał mu stanąć o własnych siłach na prawej nodze. Wcześniej rodzice poinformowali lekarzy, że kilka dni wcześniej Josh poobijał się podczas meczu piłkarskiego. Stwierdzono niegroźny uraz kręgów szyjnych i uszkodzenie mięśni szkieletowych. Jednak ten ból nie mógł być źródłem kontuzji. Zlecono badanie krwi.
"O 3 nad ranem 7 lipca otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że Josh ma ostrą postać białaczki szpikowej" - mówiła Danielle w rozmowie z mediami. Chłopca od razu przewieziono do szpitala w Londynie. Ten rodzaj białaczki stanowi 80 proc. przypadków ostrej postaci tej choroby wśród dorosłych. Dzieci chorują na nią bardzo rzadko. Wśród rówieśników Josha to 3, 4 przypadki na milion!
Po 48 godzinach od diagnozy chłopiec zmarł. Tragedia, która nadeszła bez ostrzeżenia zmotywowała rodzinę do podjęcia działań na rzecz chorych i badań nad białaczką. Danielle Harber z rodziną zbiera środki na badania nad białaczką u dzieci, by nigdy więcej objawy przeziębienia nie zwiastowały śmiertelnego zagrożenia. Zbiórka nazywa się Josh's Gold Star Fund.
Objawy białaczki u dzieci
Wśród symptomów groźnej choroby, które powinny zaniepokoić rodziców, są zmęczenie, gorączka, utrata apetytu, częste pojawianie się siniaków, czerwone plamy na skórze i nocne poty. Ponadto wymienia się senność, bladość i obniżenie odporności.
Niepokojące są również bóle kości, szczególnie w nocy, a także krwawienia np. z nosa. Objawami białaczki mogą być też bóle głowy oraz wymioty. Najczęściej diagnozowaną formą białaczki u dzieci jest ostra białaczka limfoblastyczna, diagnoza zapada głównie między 2 a 5 rokiem życia.
Źródło: kentlive.news