11-latka porwana sprzed własnego domu. Jej siostra wpadła na nowy trop

Katarzyna Grzelak
Mikelle Biggs miała 11 lat, kiedy zaginęła. Prawdopodobnie została porwana sprzed własnego domu, gdy czekała na dostawcę lodów. Teraz, blisko 20 lat po tamtych wydarzeniach, jej siostra natrafiła na zapisany banknot, który może być przełomem w sprawie.
Dziewczynka zaginęła w 1999 roku fot. pixabay.com/Counselling
W 1999 roku Mikelle razem z młodszą siostrą Kimber jeździły rowerami przed swoim domem w Mesa w Arizonie. Dziewczynki czekały na furgonetkę z lodami. Kimber na chwilę weszła do domu, a kiedy wróciła na podwórko okazało się, że Mikelle zniknęła.
Mikelle Biggs w chwili zaginięcia miała 11 latfot. YouTube
Sprawą zaginionej 11-latki żyły całe Stany. W czasie policyjnego śledztwa ustalono, że dziewczynka najprawdopodobniej została porwana. Choć zdjęcia dziewczynki były pokazywane we wszystkich amerykańskich mediach, a w poszukiwania Mikelle zaangażowano ogromne środki, nigdy nie udało się ustalić, co tak naprawdę stało się z dziewczynką.


Napis na banknocie
Minęło prawie 20 lat od dnia, w którym Mikelle zaginęła, kiedy jej siostra natrafiła na nowy trop. Kimber przeglądając facebookowy profil poświęcony zaginionej siostrze, znalazła zdjęcie jednodolarowego banknotu. Widnieje na nim odręczna notatka: "Nazywam się Mikelle Biggs, zostałam porwana w Mesa w Arizonie. Żyję".
Napis na banknocie być przełomem w sprawiefot. Mesa Police Department
Policja zdołała już ustalić, że banknot został znaleziony na drugim krańcu Stanów, w Wisconsin podczas lokalnej zbiórki. Dzięki numerowi seryjnemu banknotu udało się ustalić, że został wydrukowany w 2009 roku.

Wątpliwości co do autentyczności notatki budzi błąd w imieniu "Mikel". – Teraz naprawdę nie sądzę, żeby napisała to moja siostra. Ten błąd w imieniu to dyskredytuje. Mikelle chodziła do szkoły i potrafiła poprawnie zapisać swoje imię – podkreśla Kimber.

Siostra Mikelle przyznaje, że wciąż zastanawia się, czy notatka na banknocie jest autentyczna, czy jest tylko okrutnym i głupim żartem.

Porwane i przetrzymywane
Wciąż żywą hipotezą w przypadku zniknięcia Mikkel jest uprowadzenie i uwięzienie. Jednym z najbardziej znanych przypadków porwania i długoletniego przetrzymywania jest historia Natashy Kampush. Austriaczka została uprowadzona przez Wolfganga Prikopila w drodze do szkoły, gdy miała zaledwie 10 lat.

Prikopil więził dziewczynkę w swoim domu na przedmieściach Wiednia, w specjalnie w tym celu przygotowanej piwnicy. Natashy udało się uciec po ośmiu latach niewoli, dokładnie 23 sierpnia 2006 roku. Po jej ucieczce Prikopil popełnił samobójstwo.

Natasha napisała książkę opartą na wspomnieniach z okresu porwania, zatytułowaną "3096 dni". Powstał też film pod takim samym tytułem.
Źródło: gazeta.pl