Theo jest niemal jak przyjaciel: cicho wspiera, kiedy ja mogę zająć się sobą.
Theo jest niemal jak przyjaciel: cicho wspiera, kiedy ja mogę zająć się sobą. Fot. Stefan Ronisz

MATERIAŁ REKLAMOWY

Reklama.

Stadler Form

Stadler Form jest szwajcarską marką, założoną w roku 1998 roku przez Martina Stadlera. Specjalizuje się w projektowaniu innowacyjnych urządzeń gospodarstwa domowego. Elegancja, funkcjonalność i unikatowy design to kluczowe cechy produktów Stadler Form, czyniące je nie tylko praktycznymi narzędziami, ale także elementami współczesnych wnętrz.

Spotkanie z osuszaczem powietrza było moim drugim doświadczeniem ze sprzętem tej marki. Przez kilka lat używaliśmy w przeszłości nawilżacza powietrza o wdzięcznym imieniu Oskar. Jest coś szczególnego w personalizacji tych urządzeń, jakby istniała swoista więź między nim a mną, kiedy używam jego imienia…

Prawdą jest, że urządzenia tego typu mogą być wielkim wsparciem, może nie jak przyjaciel, ale w innym wymiarze, na pewno. Nawilżacz dbał o powietrze w naszym mieszkaniu, którego okna wychodziły na osiedlowy parking, na zewnątrz często unosił się warszawski smog. Nasza córeczka, Marysia przyszła wtedy na świat.

Osuszacz Theo jest czymś, czego nie znałam, a co ujęło nas teraz, w nowym domu, na wsi. Miejscu, gdzie ryzyko wilgoci, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne jest większe. Mnie, jako matkę ujęło przede wszystkim jego wsparcie w suszeniu prania, którego przy mojej córce, zawsze jest dużo.

logo
Osuszacz powietrza Stadler Form Theo to nieocenione wsparcie przy suszeniu prania. Fot. Stefan Ronisz

Jak to właściwie działa?

Osuszacz kondensacyjny działa na zasadzie skraplania wilgoci z powietrza.

Proces ten przebiega w kilku etapach:

1. Pobieranie wilgotnego powietrza: Wentylator zasysa wilgotne powietrze z pomieszczenia do wnętrza osuszacza. Powietrze przechodzi przez filtr, który usuwa kurz i zanieczyszczenia.

2. Chłodzenie powietrza: Powietrze trafia do układu chłodniczego, gdzie jest schładzane poniżej tak zwanego punktu rosy. W wyniku obniżenia temperatury para wodna zawarta w powietrzu ulega kondensacji.

3. Kondensacja wody: Skroplona woda osadza się na zimnej powierzchni wymiennika ciepła i spływa do zbiornika na wodę lub jest odprowadzana na zewnątrz za pomocą węża.

4. Ogrzewanie powietrza: Osuszone powietrze jest następnie podgrzewane i wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. Zwykle ma ono temperaturę nieco wyższą niż przed rozpoczęciem procesu.

logo
Osuszacz powietrza Stadler Form Theo to minimalistyczne "dzieło sztuki użytkowej". Fot. Stefan Ronisz

Dlaczego to ważne?

Theo jest nie tylko minimalistyczny i zjawiskowy, jego tajemnica tkwi, w tym co robi, by oddychało się nam głębiej i czystszym powietrzem.

Oto jego możliwości:

1. Przyspieszenie schnięcia prania: Theo, dzięki funkcji osuszania prania, znacząco skraca czas schnięcia ubrań. Jest to szczególnie przydatne, gdyż przy małych dzieciach bardzo często musimy wstawić pranie.

2. Ochrona przed wilgocią i pleśnią: Suszenie prania w mieszkaniu podnosi poziom wilgoci, co sprzyja rozwojowi pleśni i innych szkodliwych drobnoustrojów. Osuszacz Theo redukuje wilgotność powietrza, zapobiegając tym procesom.

3. Kompaktowe wymiary: Theo jest mały, lekki. Dzięki temu można go używać w różnych pomieszczeniach, w zależności od potrzeb.

4. Wygoda użytkowania: Osuszacz Theo może pracować w trybie ciągłym lub z wykorzystaniem timera. Dołączony wąż do odprowadzania wody umożliwia pracę bez nadzoru.

5. Poprawa jakości powietrza: Osuszacze powietrza redukują wilgotność powietrza w pomieszczeniach do optymalnego poziomu, ułatwiając oddychanie.

logo
Osuszacze powietrza redukują wilgotność powietrza w pomieszczeniach do optymalnego poziomu, ułatwiając oddychanie. Fot. Stefan Ronisz

Technologia w służbie ludziom

Takie projekty za każdym razem wzbudzają we mnie wdzięczność za innowację, kreatywność, inteligencję ludzi, którzy stoją za marką. Doceniam ich kunszt, ale również bardziej ogólnie to, w jakich czasach żyję.

Doceniam to, że mogę wspierać swoje otoczenie, dom, bliskich, technologią, która ma nam służyć, nie odwrotnie. To ona jest tutaj dla nas, byśmy mogli żyć w pełni, w zdrowiu, oddychać głębiej, znaleźć czas na chwilę zwolnienia.

Czas mija szybko, czasami zbyt szybko. Macierzyństwo nie sprawia, że zwalnia, wręcz przeciwnie. Każde ułatwienie codzienności jest wsparciem na wielką skalę. Widzę to, doceniam, jestem wdzięczna.

logo
Technologia, która nam służy. Fot. Stefan Ronisz

Zapraszam państwa do nagrania, by zobaczyć i usłyszeć więcej: