Chyba dla każdej matki to jej dziecko jest najmądrzejsze i najładniejsze. Nie ma się czemu dziwić, przecież to zupełnie normalna rzecz. Jednak trzeba pogodzić się z tym, że jedne maluchy są bardziej uzdolnione, inne nieco mniej.
To dzięki doskonałej pamięci dziecko szybciej przyswaja wiedzę – zarówno tą przekazywaną w szkole, jak i w domu. Według psychologa Tracy Packiam Alloway pamięć robocza powiązana jest nie tylko z nauką, ale także z podejmowaniem decyzji w codziennych czynnościach. Co ciekawe, przeprowadzone badania wykazały, że dzieci z dobrą pamięcią lepiej kłamią.
Ponoć niezwykle inteligentne maluchy zaczynają czytać już nawet w okolicy czwartego roku życia. Zdecydowana większość dzieci, które możemy nazwać tymi "przeciętnymi", umiejętność tę opanowuje w okolicy 6-7 roku życia.
Duże poczucie humoru to kolejna cecha inteligentnych dzieci. Zdarza się, że ze względu na zabawy słowne czy dwuznaczność, żarty te nie są rozumiane przez wielu rówieśników. Dzieci z wysokim IQ mają skłonność do ironizowania, które bez wątpienia wymaga dużej intuicji.
Twoje dziecko wciąż śpiewa, gra na różnego rodzaju instrumentach, a ty czasami masz tego po prostu dość. Wycisz się, uspokój i spójrz na to z nieco innej perspektywy. Jedne z badań dowodzą, że istnieje związek między muzykalnością a inteligencją.
Umuzykalnione dzieci osiągają lepsze wyniki w nauce. Muzyka ma korzystny wpływ na mózg i odblokowuje zdolność twórczego myślenia. Dlatego, zamiast się złościć, zachęcaj swojego malucha do obcowania z muzyką.
Zdolne i inteligentne dzieci często nazywane są "małymi dorosłymi". Większa świadomość i wewnętrzna dojrzałość sprawiają, że takie maluchy chętniej rozmawiają z dorosłymi niż z rówieśnikami. Bystre dziecko czerpie przyjemność z mądrych i wartościowych rozmów. Takich, które koncentrują się na konkretnym temacie.
Inteligentne dzieci mają tendencję do ustawiania sobie wysokiej poprzeczki. Chętnie doskonalą swoje umiejętności, dowiadują się czegoś nowego. To dążenie i chęć zdobywania wiedzy w obszarach, które je interesują, pomaga im w przyswajaniu nowych umiejętności. Nadmierna koncentracja na określonych obszarach zainteresowań jest oznaką wysokiego IQ.
Nawet jeśli twoje dziecko nie wykazuje niektórych oznak wysokiego IQ, nadal może zostać małym geniuszem. Bo tak naprawdę nie wiadomo, czy geniuszami się rodzimy, czy dopiero nimi zostajemy. Jednak zastanów się, odpowiedz sobie w myślach na pytanie – czy to IQ ma dla ciebie aż tak ogromne znaczenie?
Źródło: learningliftoff-com
Czytaj także: https://mamadu.pl/132975,mowienie-dzieciom-ze-sa-madre-uczyni-z-nich-oszustow-ta-teza-zaskakuje