Większość z nas spędziła pierwsze lata dzieciństwa bez komputerów. Lubiliśmy być na podwórku, bawić się na trzepaku lub grać w piłkę. W oczach naszych latorośli wygląda to nieco inaczej. Nie bez powodu mówi się o nich "pokolenie ekranowców". Trudno jest nam zrozumieć, ile radości może czerpać dziecko z gier komputerowych. Warto jednak przyzwyczaić się do myśli, że świat technologii otacza nas wszędzie, a dzieci czują się w nim jak ryby w wodzie.
Tworzenie shortsów i montowanie filmików to dla nich żadna trudność. Mali programiści są w stanie zrobić o wiele więcej. To właśnie oni często motywują rodziców do tego, by poznali nowe aplikacje w telefonie. Mało tego, wielu dorosłych po raz pierwszy stworzyło własne wideo na TikToka pod okiem swojego dziecka. Oczywiście zbyt długie spędzanie czasu przed ekranem nie jest zdrowe. Mimo to warto pozwolić pociechom wykazać się kreatywnością. W przyszłości może to zaprocentować, zwłaszcza że rynek AI stale się rozwija.
Większość z nas lubi korzystać z uproszczonych funkcji, choćby w telewizorze. Zamiast ręcznie wpisywać w wyszukiwarkę tytuł filmu, klikamy przycisk na pilocie i mamy do dyspozycji całą wideotekę. Smart funkcje możemy znaleźć również w laptopach czy komputerach gamingowych, a już wkrótce pojawi się nowy rodzaj klawiatur – z dodatkowym klawiszem. Jesteśmy pewne, że pociechy szybko zorientują się, o co chodzi!
Od 1994 r. firma Microsoft nie zmieniała swoich klawiatur. Po trzech dekadach postanowiono wypuścić nowy model dostosowany do współczesnych potrzeb. Według Yusufa Mehdiego, wiceprezesa oraz dyrektora ds. marketingu, nowy klawisz ma symbolizować ewolucję w obszarze sztucznej inteligencji. Ma wzmocnić i uprościć doświadczenia użytkownika. Rolą przycisku będzie wywołanie Microsoft Copilot – asystenta AI.
Wciśnięcie tego klawisza połączy nas z chatbotem wspieranym przez sztuczną inteligencję. To swego rodzaju asystent, który pomaga m.in. w korzystaniu z internetu oraz generowaniu treści. Dzięki niemu możemy np. stworzyć obrazek, napisać tekst piosenki albo zrobić prezentację. W przyszłości Copilot będzie także reagował na proste komendy wydawane przez użytkownika.
Brzmi jak scenariusz filmu sci-fi? Bez obaw. Zawsze możemy liczyć na pomoc naszych dzieci, które już dziś uczą się programowania i drukują własne projekty 3D.
Czytaj także: https://mamadu.pl/170027,ai-chatgpt-czyli-sztuczna-inteligencja-odrabia-za-uczniow-prace-domowe