Macierzyństwo jest podróżą głupca. Nigdy nie wiemy, dokąd nas zaprowadzi. Bohaterki tych filmów i seriali często przekraczają własne granice, poszukują odpowiedzi, odnajdują je w oczach swoich dzieci. Zobacz, czy ty odnajdziesz w ich sylwetkach siebie.
Hiszpański dramat w reżyserii Ramón Salazara oparty na relacji między matką a córką. Chiara (Bárbara Lennie) odnajduje po latach swoją dojrzałą matkę. Anabel (Susi Sánchez) prowadzi inne życie. Dlaczego zostawiła ją, gdy Chiara miała 8 lat? Czy taką decyzję da się usprawiedliwić, wymazać z pamięci? Czy przyjdzie jej za nią zapłacić? I jak okrutna może być cena?
Niezależne dzieło, wielkie, z rodzaju tych, które na zawsze pozostają w pamięci.
Do obejrzenia na platformie Netflix.
Zjawiskowa Penélope Cruz w dramacie Julio Medema. Matka 10-letniego chłopca, nauczycielka Magda (Cruz) zostaje postawiona w obliczu bezwzględnej diagnozy – nowotworu piersi. Jej droga przez chorobę jest prosta i wzniosła jednocześnie, jej siła, upór i miłość stanowią fundamenty, na których w swojej słabości opiera się cała rodzina.
Poruszający hołd roli matki w jej najszlachetniejszej odsłonie.
Do obejrzenia na platformie vod.pl.
Jedno z największych dzieł Pedro Almodóvara. Nieoczywisty, zmuszający do stawiania pytań. Janis (znowu fenomenalna Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit) zostają połączone ze sobą w sposób nierozerwalny. Matki równoległe. Ich relacja jest wyrazista, nieokreślona w tym samym czasie, a macierzyństwo skłania je do sięgnięcia tam, gdzie żadna z nas nie chce się znaleźć.
W tle wątki pamięci, pokoleniowości, więzów silniejszych niż te z krwi. Niezwykły.
Do obejrzenia na platformie Nowe Horyzonty vod.
Charlize Theron, jako matka, superbohaterka. Wykończona, "pusta", weryfikuje swoje dotychczasowe wybory, kiedy na świecie pojawia się kolejne dziecko. Rozbrajająco szczery scenariusz, bezkompromisowy, prawdziwy. Zabawny.
Kiedy w jej domu pojawia się Tully (nocna niania), doświadczenie stanu czułej uwagi, wpływa na kierunek dalszych zdarzeń.
Reżyseria: Jason Reitman, pozycja do obejrzenia na vod.pl.
Serial petarda, chociaż ociera się o kicz, to na końcu zawsze skłania do punktu, w którym każda z nas może powiedzieć: czuję dokładnie to samo. I w tym tkwi jego największa siła. Kilka bohaterek, każda inna, bez udawania przyjaźni po kres, w jakiś sposób się uzupełniają.
Poczucie humoru graniczące z absurdem. Wątki? Od aborcji, przez problemy z wychowaniem nastoletniej córki, po małżeńską niewierność. Przejrzy się każda, życie pisze właśnie takie scenariusze.
Twórczyni serialu Catherine Reitman jest jednocześnie jego główną aktorką. Ta kobieta nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Do obejrzenia na platformie Netflix.
Polska pozycja, świetna! W obsadzie m.in. Aleksandra Domańska, Piotr Witkowski, Lena Góra, Matylda Damięcka. Grupa rodziców przychodzi na zebranie i próbę do jasełek. Kilkugodzinne spotkanie zamienia się w jedną z najbardziej intensywnych nocy ich życia.
Uwolnienie się z uciskających schematów, wypowiedzenie na głos tego, co tabu. Konfrontacja z własnymi niedoskonałościami, tego, co zwyczajnie, jako rodzice, spieprzyliśmy.
Mocny!
Do obejrzenia na platformie Netflix, reżyser: Rafał Skalski.
Nana (Josephine Park) jest ginekolożką. Praca jest jej całym życiem, zatraca się w niej, a przez jej palce przecieka cenny czas. Kiedy zaczyna wątpić w słuszność swoich wyborów, robi coś skrajnego, coś, czego nie da się nie żałować. Samodzielnie zapładnia się nasieniem swojego byłego partnera.
Czy coś może pójść nie tak? Och tak, wszystko.
Serial o tym, ile kobieta jest w stanie zrobić, by zostać matką. I o tym, ile jest w stanie zrobić, by naprawić swoje błędy.
Twórcy serialu: Amalie Næsby Fick i Nikolaj Feifer. Dostępny na platformie Netflix.
Czytaj także: https://mamadu.pl/151207,siedem-filmow-na-netflixie-z-silnymi-postaciami-kobiecymi