Zanim powiesz, że najprostszym sposobem na wyczyszczenie tostera jest odwrócenie go nad zlewem i wysypanie okruchów, powinnaś wiedzieć, że w każdym tosterze jest pewna możliwość, o której nie wszyscy wiedzą. Czyszczenie tostera będzie bardzo szybkie i proste, jeśli najpierw wyjmiesz z niego kieszonkę, która jest dnem urządzenia.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Codzienne korzystanie z tostera sprawia, że często w środku jest pełno resztek jedzenia i korzystanie z takiego urządzenia w kuchni jest niehigieniczne.
Żeby wyczyścić toster w środku, nie wystarczy przekręcić go "do góry nogami" i wysypać z niego resztki pieczywa.
Czyszczenie tostera warto zacząć od wysunięcia spodu urządzenia, które znajduje się w specjalnej szufladce na dnie. Nie każdy wie, że można wyjąć tę część z tostera.
Czyszczenie tostera
Każdy, kto posiada toster i regularnie z niego korzysta, wie, jak ten kuchenny sprzęt może się brudzić w środku. Niektórzy twierdzą, że przecież wkłada się tam kromki pieczywa, które tylko się opiekają, więc nie ma prawa być w nim w środku nic więcej niż okruchy chleba.
Są też tacy, którzy są zdania, że jest tam sporo brudu, mimo tego że opiekają w tosterze tylko pieczywo. Niezależnie, do której grupy należysz, toster należy co jakiś czas porządnie wyczyścić, bo np. zalegające resztki jedzenia mogą spleśnieć i być szkodliwe dla zdrowia. Korzystanie z takiego brudnego sprzętu kuchennego jest też po prostu niehigieniczne.
Wysuwany spód - sekretne miejsce w tosterze
Aby wyczyścić toster w środku nie trzeba mieć żadnych specjalnych narzędzi. Wystarczy tylko odpowiednia technika i wiedza. Zanim rozpoczniesz czyszczenie tostera, upewnij się, że jest odłączony od prądu. Najpierw wysuń z tostera spód. Jest on zazwyczaj zamontowany w urządzeniu w formie szufladki na dole, którą można całkowicie wysunąć. Na poniższym filmie możesz zobaczyć, w jakim dokładnie miejscu kieszonka się znajduje – zazwyczaj wszystkie tostery ją mają, niezależnie od firmy i modelu.
Po jej wyjęciu spodu opróżnij go i umyj wilgotną szmatką, a następnie przekręć toster "do góry nogami" nad jakąś tacką lub koszem na śmieci. W tej sposób wysypiesz okruchy pieczywa, które zatrzymały się na bocznych ściankach tostera od środka. Ostatni krok to wyczyszczenie drobnych resztek pieczywa wewnątrz i z zewnętrznej obudowy tostera – warto je wymieść pędzelkiem, a następnie obudowę również przemyć wilgotną szmatką. Ostatni krok to włożenie spodu tostera z powrotem do obudowy i można znowu korzystać z czystego sprzętu.