mamDu_avatar

11 nietypowych zastosowań chusteczek dla dzieci. Nawet nie podejrzewasz, do czego możesz ich użyć

Dominika Bielas

04 maja 2022, 14:57 · 3 minuty czytania
Mokre chusteczki to gadżet, który gości w torebce każdej mamy. Ale czy wiesz, że przydadzą ci się nie tylko przy przewijaniu maluszka lub na spacerze z dzieckiem? Ten produkt ma całą masę ciekawych zastosowań. O wielu z nich pewnie nawet nie miałaś pojęcia.


11 nietypowych zastosowań chusteczek dla dzieci. Nawet nie podejrzewasz, do czego możesz ich użyć

Dominika Bielas
04 maja 2022, 14:57 • 1 minuta czytania
Mokre chusteczki to gadżet, który gości w torebce każdej mamy. Ale czy wiesz, że przydadzą ci się nie tylko przy przewijaniu maluszka lub na spacerze z dzieckiem? Ten produkt ma całą masę ciekawych zastosowań. O wielu z nich pewnie nawet nie miałaś pojęcia.
Mokre chusteczki mają wiele ciekawych zastosowań. fot. unsplash
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Mokre chusteczki dla niemowląt mają wiele ciekawych zastosowań.
  • Sprawdzą się nie tylko przy przewijaniu niemowlaka czy w podróży, ale także przy sprzątaniu i odplamianiu różnych powierzchni.
  • Bez względu na to, czy kupujesz je dla dziecka, czy chcesz użyć w domu, warto sprawdzić skład.

Mokre chusteczki dla niemowlaków z założenia mają ułatwić rodzicom życie podczas przewijania maluszka. Mamy uwielbiają je mieć przy sobie także, gdy idą z maluchem na spacer lub gdy są w podróży. Sprawdzą się wszędzie, gdzie nie ma łatwego dostępu do bieżącej wody. Można nimi z łatwością przetrzeć brudną buzię i rączki, ale do czego jeszcze się przydadzą? Oto 11 nieoczywistych zastosowań:

1. Czyszczenie obuwia

By odświeżyć buty ze skóry (zarówno natuarlnej, jak i ekologicznej) nie musisz od razu ich myć i pastować. Chusteczka nie tylko zmyje brud, ale nada delikatnego połysku i zabezpieczy powierzchnię obuwia.

2. Pielęgnacja mebli

Odbite palce, zaschnięte resztki jedzenia, krople wody, a może ślady po kredkach? Chusteczki sprawdzą się zarówno do czyszczenia frontów drewnianych, jak i tych z płyt mdf, chromowanych elementów oraz czyszczenia tapicerowanych mebli.

3. Odświeżenie ściany

Niewielkich zabrudzeń na ścianach pozbędziesz się, przecierając zabrudzone miejsce delikatnie mokrą chusteczką. Potem równie delikatnie osusz to miejsce ręcznikiem papierowym. Pamiętaj, by nie trzeć, bo zostanie ślad.

4. Sprzątanie łazienki

Skończyły ci się chusteczki do czyszczenia? Z powodzeniem kafelki i armaturę odświeżysz również dziecięcymi chusteczkami. Świetnie sobie poradzą z zaciekami po wodzie i osadem z kamienia.

5. Mycie wnętrza samochodu

Mokre chusteczki warto mieć zawsze w samochodzie. Przydadzą się nie tylko w podroży, ale i do wyczyszczenia deski rozdzielczej czy trudnych zakamarków, jak miejsca na kubki czy boczne schowki.

6. Odkurzanie roślin

Wilgotną chusteczką zetrzesz kurz z liści. Sprawdź jednak koniecznie skład, niektóre mogą być szkodliwe dla roślin.

7. Usuwanie plam na ubraniach

Jeśli kapnęło coś ci na ubranie, możesz na świeżo zetrzeć plamę, właśnie używając wilgotnej chusteczki. Może nie uda się całkowicie usunąć zabrudzenia, ale nie będzie już tak widoczne. Chusteczki pomogą ci także usunąć białe ślady po dezodorancie. Wystarczy przetrzeć zaburzone miejsce i pozostawić do wyschnięcia.

8. Usuwanie makijażu

Jeśli właśnie skończył ci się płyn do demakijażu, zamiast myć twarz zwykłym mydłem, do zmycia make-upu użyj chusteczek twojego dziecka.

9. Czyszczenie (nie tylko) dziecięcych książek

Zakurzone lub zabrudzone tekturowe dziecięce książeczki odświeżysz z powodzeniem wilgotną chusteczką. Warto je potem rozstawić do wyschnięcia, by strony się nie posklejały. Mokrą chusteczką możesz także oczyścić grzbiety i okładki twoich książek, szczególnie kulinarnych, które mogą się bardziej brudzić podczas gotowania.

10. Wycieranie tablicy

Jeśli twoje dzieci mają tablicę lub ty korzystasz z niej do pracy, wiesz, że czasem ciężko usunąć zaschnięte rysunki i napisy. Spróbuj zrobić to właśnie chusteczkami.

11. Mycie pilota, klawiatury, padów czy kabli

Chusteczki świetnie się sprawdzą do czyszczenia przedmiotów, które są zabrudzone, ale nie można czyścić ich wodą. Często ich dotykamy, ale jednocześnie zapominamy o ich czyszczeniu, dlatego mokra chusteczka będzie jak znalazł.

Sprawdzaj skład

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów. Do substancji, których lepiej, kiedy nie ma w chusteczkach dla niemowląt, zaliczane są m.in. alkohol, ftalany, Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i Sodium Laureth Sulfate (SLES), sztuczne barwniki, silikony, oleje mineralne, glikol polietylenowy (PEG) czy glikol polipropylenowy (PPG). Unikaj także silnie perfumowanych produktów. W sklepach odnajdziesz bez problemu chusteczki nasączone tylko wodą lub takie o bardzo prostym składzie, w innym wypadku mogą uczulić dziecko, a przy czyszczeniu zostawiać smugi lub się pienić.

Czytaj także: https://mamadu.pl/136043,nawilzane-chusteczki-dla-dzieci-moga-byc-szkodliwe-i-nie-chodzi-o-odparzen