mycie podłogi, mop, czym myć podłogę, czym myć panele, jak umyć płytki na podłodze, jak uniknąć smug na podłodze
Mycie podłóg nie wymaga szczególnej uwagi? Będziesz zaskoczona, to genialny trik, który sprawi, że więcej nie zobaczysz smug i zacieków. Pexels
REKLAMA
  • Nawet jeśli wydaje ci się, że mycie podłóg to nic skomplikowanego, podpowiemy ci, jak jeszcze bardziej sobie to ułatwić.
  • Żeby na panelach i płytkach nie było smug i zacieków, umyj je za pomocą płynu do naczyń i chłodnej wody.
  • Zimna woda wolniej odparowuje i schnie bardziej równomiernie, a płyn do naczyń doskonale radzi sobie z kurzem, którego nie wciągnął odkurzacz.
  • Nawet jeśli "mopujesz" podłogi często, mogą być na nich widoczne zacieki i smugi. Wszystko przez to, że źle zabierasz się do mycia podłóg. Oto prosty sposób na dokładniejsze umycie płytek i paneli podłogowych.

    Mycie paneli i płytek na podłodze? Użyj płynu do naczyń

    Każdy rodzaj podłogi wymaga nieco innego traktowania podczas sprzątania. Po odkurzeniu wszystkich powierzchni zazwyczaj myjemy jeszcze podłogi mopem z użyciem ciepłej wody i jakiegoś detergentu.
    Okazuje się, że może to być powód, dlaczego niedługo po umyciu powierzchnia nie wygląda na taką, która dopiero co była czyszczona. Do mycia podłóg z płytek i paneli, najlepiej użyć wody i środka myjącego – nie musi być to specjalny płyn do podłóg czy uniwersalny płyn do sprzątania.
    Równie dobrze z myciem mopem współpracuje zwykły płyn do mycia naczyń. Dzięki wykorzystaniu go nie tylko do mycia naczyń, zaoszczędzisz pieniądze i wykorzystasz jeden płyn do wielu rzeczy - takie rozwiązania lubimy najbardziej.

    Zimna woda do mycia podłóg jest lepsza

    Do wiadra od mopa wlej płyn do naczyń w takiej ilości, jakiej zwykle używasz do mycia naczyń i uzupełnij wiadro wodą.
    Niech woda będzie ciepła, aby płyn dobrze się rozpuścił i połączył z nią, ale po nalaniu wody odczekaj 15-20 minut, by mieszanka stała się lekko ciepła lub nawet całkowicie zimna. To patent, dzięki któremu unikniesz smug i zacieków na podłodze, gdy spojrzysz na nią pod światło.
    Myć podłogę najlepiej mopem namoczonym i dobrze odciśniętym z nadmiaru wody. Jeśli woda do mycia będzie zimna, podłogi będą równomierniej wysychały, a przez to unikniesz zacieków i plam.
    Gdy woda do mycia podłogi będzie zbyt ciepła, za szybko będzie z podłoża odparowywać, a przez to mogą zostać na niej smugi, zacieki i resztki detergentu. Ważne jest też, żeby dobrze odciskać mopa z wody, bo zbyt duża ilość wody na mopie spowoduje jeszcze dłuższe wysychanie i zacieki.