Autokar bez szyby
Autobus był w opłakanym stanie. Kierowcy nie przeszkadzało to w wożeniu nim dzieci do szkoły. fot. mazowieckie.policja.gov.pl
Reklama.
  • Mławscy policjanci zatrzymali do kontroli autobus, który woził dzieci do szkoły. Brakowało w nim tylnej szyby.
  • Ta historia to przestroga przed feriami. Pamiętajmy, żeby zadbać o bezpieczeństwo dzieci i zanim wyruszą w drogę na obóz, zgłosić autokar, którym podróżują, do kontroli policyjnej.
  • Mundurowi przypominają, że każdy rodzic ma prawo zgłosić chęć sprawdzenia autobusu. Warto to jednak zrobić z kilkudniowym wyprzedzeniem.
  • Autobus bez szyby

    Niedawno mławska policja interweniowała w sprawie autobusu, który woził dzieci do szkoły. Na pierwszy rzut oka było widać, że pojazd jest w opłakanym stanie – brakowało w nim... tylnej szyby. Zamiast niej pomysłowy kierowca autobusu zamontował karton.
    W środku nie było lepiej, i jak donoszą media, ten widok wprawił w osłupienie nawet policjantów. Rząd siedzeń na samym końcu pojazdu 61-letni kierowca prowizorycznie odgrodził biało-czerwoną taśmą. Policjanci ukarali go mandatem, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazali dalszej jazdy. Sytuacja została zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.
    logo
    Tylny rząd siedzeń był odgrodzony prowizoryczną taśmą. fot. mazowiecka.policja.gov.pl

    Ferie – czas start

    Niektórzy uczniowie już zaczęli ferie zimowe, a to oznacza wzmożony ruch na drogach. Dlatego policjanci zapowiadają zwiększone kontrole m.in. trzeźwości kierowców i prędkości.
    Ale przede wszystkim przypominają, by rodzice sami zgłaszali pojazdy, którymi będą podróżować ich dzieci, do kontroli policyjnej. Każdy rodzic ma do tego prawo – wystarczy zadzwonić pod numer informacyjny, który znajdziemy na przygotowanej przez policję rozpisce. Najlepiej zgłosić taką chęć mundurowym kilka dni przed planowanym wyjazdem.
    Tam podane są też dokładne adresy miejsc, w których policja przeprowadza tego typu kontrole. Warto pamiętać, że podstawowe informacje takie jak dane techniczne, dane o badaniu technicznym i informacje o polisie OC samodzielnie znajdziemy na stronie rządowej Bezpieczny Autobus. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autokaru.