Konkurs E.ON: wygraj fotowoltaikę dla szkoły. Prześlij swój ekopomysł
Konkurs E.ON: wygraj fotowoltaikę dla szkoły. Prześlij swój ekopomysł Fot. Materiały partnera
Reklama.
Konkurs dla szkół „SłuchaMY Was” jest kontynuacją działań realizowanych pod hasłem MY może więcej, które E.ON - wcześniej innogy Polska - rozpoczął we wrześniu tego roku. Mają one na celu pokazanie, że każde, nawet najmniejsze działanie, przyczynia się do większych zmian na rzecz ekologii i klimatu. Ideą przewodnią jest to, że właśnie razem możemy tworzyć przyjazne środowisku naturalnemu otoczenie.

Dlaczego edukacja ekologiczna dzieci jest ważna

E.ON słucha głosu najmłodszych, którzy są coraz bardziej świadomi ekologicznie. Duże znaczenie ma wychowanie i kształtowanie w młodych człowieku wrażliwości na środowisko oraz edukacja szkolna. Uczenie zasad ekologii to nie tylko modny trend, ale przede wszystkim przejaw troski o przyszłość dzieci. Podstawą takiej edukacji jest modelowanie dobrych nawyków. Dzieci uczą się poprzez obserwowanie i naśladowanie rodziców; przyjmują za rzecz oczywistą segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i prądu czy kupowanie produktów ekologicznych, jeśli rodzice tak właśnie postępują. Warto też uczyć dzieci o tym, czym jest energia odnawialna i jakie rozwiązania służą do jej pozyskania, jak np. fotowoltaika.

Rozwiązania OZE są przystępne i przyjazne środowisku

Fotowoltaika i korzystanie z ekologicznych sposobów pozyskiwania energii to przyszłość, której musimy zaufać dla dobra dla naszego środowiska naturalnego. My wszyscy.
Dlatego nie patrzmy na panele słoneczne tylko jako alternatywne źródło energii dla domów jednorodzinnych. Mogą znaleźć się także na dachach szkół. I taką nagrodę właśnie oferuje E.ON dla warszawskich podstawówek, które zaprezentują najlepsze ekoinicjatywy, o czym opowiada krótka animacja przygotowana przez E.ON.
Instalacje fotowoltaiczne pozwolą szkołom funkcjonować bardziej ekologicznie, zwiększyć efektywność energetyczną i zmniejszyć rachunki za energię elektryczną.

Informacje o konkursie

Każda ze szkół może wysłać tylko jedno zgłoszenie, opisujące jedną ekoinicjatywę. Zgłoszenie obejmuje formularz zawierający krótki opis projektu oraz maksymalnie 30-sekundowe nagranie audio prezentujące go w kreatywny sposób.
Takimi inicjatywami mogą być np.: łąki obok szkoły, lekcje recyklingu, robienie budek dla ptaków, kiermasz używanych przedmiotów albo wprowadzanie dobrych praktyk pozwalających na oszczędzanie energii. Ważne jest uzasadnienie, dlaczego dzięki wdrożeniu tej ekoinicjatywy szkoła będzie bardziej ekologiczna.
Zgłoszenia dokonuje osoba, która jest prawnym reprezentantem szkoły podstawowej, np. dyrektor placówki.
Zgłoszenie powinno zostać dokonane za pośrednictwem strony internetowej o adresie
www.szkolnaekoinicjatywa.pl przy użyciu zamieszczonego tam formularza zgłoszeniowego. Organizator zachęca też do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail konkurs@szkolnaekoinicjatywa.pl w przypadku pojawienia się pytań.
Pomysły należy zgłaszać do 24.01.2022 r.