
Reklama.
Dzieci w wieku 5+ będzie można szczepić w listopadzie
Jak informuje RMF FM, polskie władze czekają aż Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób zatwierdzi dane kliniczne z USA. Polskie dzieci będzie można zaszczepić jeszcze w listopadzie.- Jeżeli zaklepią, to będziemy dążyć do tego, aby nie czekać na decyzję Unii Europejskiej, tylko wprowadzić to w Polsce jak najszybciej, korzystając z danych klinicznych, które już są dostępne, bo one są przekonujące - mówił w rozmowie z dziennikarzem stacji prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19.
W USA zaszczepią dzieci już w tym tygodniu
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydało już pozytywną opinię o szczepionce Pfizera dla dzieci w wieku 5-12 lat. W Stanach akcja szczepień dla tej grupy wiekowej ruszy jeszcze w tym tygodniu.Amerykańscy eksperci uznali, że szczepienie młodszych dzieci jest skuteczne i bezpieczne. Polscy decydenci chcą bazować na tej opinii i bezzwłocznie rozpocząć podawanie preparatu w tej grupie wiekowej. Jak zapewnia prof. Horban - jeszcze w listopadzie.
Może cię zainteresować także: Szczepienie przeciw Covid-19 dla dzieci poniżej 12 roku życia? Premier rozwiewa wątpliwości