To czas próby. Odpowiedz sobie, jak chcesz być zapamiętana z czasów zarazy
Agnieszka Alicka
30 marca 2020, 15:13·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 30 marca 2020, 15:13
Tęsknisz za zwykłym życiem? Za nudną codziennością, swobodnym spacerem, zakupami w najbliższym sklepie? Za gwarem dzieci na placu zabaw, w przedszkolach, szkołach? Za jazdą autobusem czy tramwajem do pracy i z powrotem? Za pachnącą kawą w gronie przyjaciół? Za pogawędką z sąsiadką z trzeciego piętra? Za niedzielnymi obiadkami z rodziną? Za mnóstwem zwyczajnych sytuacji, na które zdarzało Ci się narzekać, a teraz doceniasz, że mogłaś je przeżywać?
Reklama.
Żadna ilość żalu nie zmieni przeszłości. Żadna ilość zmartwień nie zmieni przyszłości. Za to każda ilość wdzięczności będzie miała wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Bądź wdzięczna za to, co masz.
Stan epidemii sparaliżował nasze funkcjonowanie w zastraszającym tempie i w ogromnym wymiarze. W starciu z epidemią każdy z nas jest równy. Nie ma znaczenia, jakiej narodowości jesteś, jaki masz zawód, ile masz pieniędzy, jakie masz muskularne ciało, czy nosisz hybrydy lub doklejasz rzęsy, ile znasz języków, gdzie jeździsz na wakacje.
Wszyscy jesteśmy równi wobec obecnych zmian, choć skutki każdy z nas odczuje inaczej
Chcąc nie chcąc, masz okazję się zatrzymać. Daj więc sobie prawo do zweryfikowania
wartości i priorytetów na nowo. Zrób porządki w głowie i w sercu. Pomyśl, kto lub co
przynosi Ci pokój? Co jest fundamentem Twojego życia, a co dodatkiem stojącym na
parapecie. Czy to, czym żyłaś, było warte Twojego czasu, uwagi, działania? Co możesz
zmienić?
W jaki sposób spojrzysz na siebie po epidemii?
Siałaś wiatr i zbierałaś burzę, czy niosłaś pokój? Może zapamiętasz, jak całymi wieczorami krytykowałaś decyzje innych, a sama nie podjęłaś żadnej w celu pomocy innym?
Jak nakręcałaś spiralę paniki w Internecie, w rozmowach z bliskimi? Jak przez swoje nierozważne słowa czy postępowanie okradałaś innych z poczucia bezpieczeństwa i narażałaś ich zdrowie?
Czy może z dumą powiesz o sobie, że wspierałaś innych dobrym słowem, uśmiechem? Że wykazałaś się hojnością w pomocy potrzebującym? Że dbałaś o zdrowie i bezpieczeństwo swojej rodziny, ale i ludzi w najbliższym otoczeniu? Byłaś wdzięczna osobom najbardziej narażonym na zachorowanie, służącym całemu społeczeństwu?
Że dbałaś o relacje z domownikami, choć nie było łatwo? Że mimo niepewności i mieszanki emocji, kryzysu Twoje małżeństwo się ostało? Czas epidemii prędzej, czy później się skończy. Sytuacja każdego z nas będzie inna. Zmieni się niekoniecznie na lepsze. Żyj tak, by nie żałować. Jak chcesz być zapamiętana z czasów zarazy?
O autorce:
Agnieszka Alicka. Kobieta na szczycie życiowej kariery – żona, mama córki i syna.
Pasjonatka kobiecości, dzieci i relacji rodzinnych. Zawodowo uczy i zabawia dzieci. Na co dzień łapie dystans między oczekiwaniami społeczeństwa a własnymi ambicjami. Uczy się odpuszczać sobie i innym wśród pozorów perfekcjonizmu codziennej prozy życia. Prowadzi bloga panizdrowegorozsadku.pl