Koronawirus wyzwala kreatywność! Piosenka tego maturzysty podbija internet
Iza Orlicz
20 marca 2020, 11:03·1 minuta czytania
Publikacja artykułu: 20 marca 2020, 11:03
Epidemia koronawirusa spowodowała, że wykazujemy się coraz większą kreatywnością i poczuciem humoru. Na świetny pomysł, by przekazać dostępną wiedzę o zasadach, jakich powinniśmy teraz przestrzegać, wpadł uczeń klasy maturalnej jednego z wrocławskich liceów.
Reklama.
Każdy radzi sobie z siedzeniem w domu na różne sposoby. Ten maturzysta pokazał, że można spędzać czas twórczo, pożytecznie i "na wesoło".
"Kiedy chodzisz po mieście, masz łazienkę, umyj ręce, szybko. Kiedy jej nie widzisz użyj płynu alkoholowego. Nie spotykaj ludzi, oni tylko plują, kaszlą, wybieraj telefon. Kiedy do mnie dzwonisz nie odbiorę, pewnie myję ręce ciepłą wodą, a ty jedziesz brudną skodą. Wysiądź z autobusu, może przejdź lepiej piechotą” – to fragment piosenki, której rymy od razu wpadają w ucho, a co najważniejsze przekazują główne zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w sprawie koronawirusa.
Zostań w domu
Jej autorem jest Piotr Strąk, pseudonim Lil Strong, uczeń klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu.
"W ramach akcji #zostanwdomu oraz w celu przedstawienia zaleceń odnośnie zapobieganiu rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa nagrałem hip-hopowy utwór wraz z obrazującym rady teledyskiem" – napisał do redakcji. Jego piosenka z dnia na dzień zdobywa popularność, tylko w ciągu zaledwie kilku dni miała ponad 18 tys. wyświetleń.
Pod utworem pojawiły się komentarze internautów, w których nie brakowało słów uznania: "Dobra nuta”, "Bardzo na czasie”, "Świetnie to zrobiłeś”, "Zajebioza”. Pod jednym z komentarzy ktoś zapytał autora, co sądzi o tym wirusie.
"Nie jestem ekspertem, żeby dane mi było spekulować na temat epidemii, musimy się spiąć i nie łazić po całym mieście, ludzie wciąż wychodzą na grupowe spotkania, co do przyszłości szczerze nie mam pojęcia, ale liczę na dobre zakończenie” – odpisał Lil Strong.
I takiej świadomej, a zarazem optymistycznie nastawionej do życia młodzieży nam potrzeba. Tak trzymać!