Rodzicielska wpadka prezesa PSL? Panie Władysławie, czas posłuchać internautów!

Władysław Kosiniak– Kamysz wychowuje córkę z żoną Pauliną
Władysław Kosiniak– Kamysz wychowuje córkę z żoną Pauliną Facebook.com
Za prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego trudny czas. Pierwszą niedzielę powyborczą Władysław Kosiniak-Kamysz – jeden z najbardziej nieoczekiwanych zwycięzców wyborów parlamentarnych – postanowił spędzić z rodziną. Kiedy opublikował na Facebooku zdjęcie ze spaceru z córką, internauci momentalnie zwrócili mu uwagę...


Czy już wiecie, co z tym zdjęciem jest nie tak?

Internauci zwrócili uwagę na dwie kwestie: po pierwsze, w przeciwieństwie do swojego taty, 5-miesięczna Zosia jest ubrana – jak na obecną pogodę – wyjątkowo ciepło, po drugie: odpoczywa w nosidle skierowana "przodem do świata".

Dziecko noszone przed tatą "przodem do świata"
W takim ułożeniu dziecko nie tylko nie ma zapewnionej ergonomicznej pozycji pleców, odpowiedniego podparcia główki i zalecanego ułożenia nóżek (pozycji żabki), ale na dodatek punkt ciężkości ciała przenosi się z jego pleców na miednicę. Maluch de facto"wisi" na kawałku materiału, który podtrzymuje mu pupę i krocze, co może powodować ucisk w tym rejonie. To niebezpieczne i niewygodne, a Władysław Kosiniak-Kamysz – jako lekarz – powinien to raczej wiedzieć.

Argument rodziców, że w takiej pozycji dziecko może obserwować świat przed sobą, jest nietrafiony. Nawet dzieci, które mają już pół roku, nie powinny być tak noszone, gdyż dostarcza im to zbyt wielu bodźców i może powodować, że będą rozkojarzone i niespokojne.

Jeśli jednak rodzic koniecznie chce, by malec widział przestrzeń przed sobą, powinien zainwestować w nosidło do noszenia dziecka na plecach. Panie Władysławie, czasem warto posłuchać internautów!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić