Chłopiec trafił do lekarza z objawami przeziębienia, kilka dni później zmarł. Rodzice apelują

Objawy ostrej białaczki bywają podobne do objawów zwykłego przeziębienia...
Objawy ostrej białaczki bywają podobne do objawów zwykłego przeziębienia... Fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta
Ból głowy, brak energii i ogólne osłabienie to pierwsze objawy, na które narzekał 9-letni Josh. Jego rodzice uznali, że to przeziębienie, którym mógł zarazić się od brata. Niestety nie mieli racji i nie mieli prawa tego wiedzieć...


Historię Josha opowiedziała w mediach jego mama Danielle Harber. Kolejnym sygnałem ostrzegawczym był niebieski odcień na paznokciach chłopca. Wówczas Danielle zadzwoniła po poradę do lekarza rodzinnego. Ten polecił natychmiast wezwać karetkę.

Badania nie wykazały niczego niepokojącego. Lekarze odesłali dziecko do domu. Z każdym dniem było gorzej.

Chłopiec stracił apetyt, nie chciał nawet pić. Ból nie pozwalał mu stanąć o własnych siłach na prawej nodze. Wcześniej rodzice poinformowali lekarzy, że kilka dni wcześniej Josh poobijał się podczas meczu piłkarskiego. Stwierdzono niegroźny uraz kręgów szyjnych i uszkodzenie mięśni szkieletowych. Jednak ten ból nie mógł być źródłem kontuzji. Zlecono badanie krwi."O 3 nad ranem 7 lipca otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że Josh ma ostrą postać białaczki szpikowej" - mówiła Danielle w rozmowie z mediami. Chłopca od razu przewieziono do szpitala w Londynie. Ten rodzaj białaczki stanowi 80 proc. przypadków ostrej postaci tej choroby wśród dorosłych. Dzieci chorują na nią bardzo rzadko. Wśród rówieśników Josha to 3, 4 przypadki na milion!


Po 48 godzinach od diagnozy chłopiec zmarł. Tragedia, która nadeszła bez ostrzeżenia zmotywowała rodzinę do podjęcia działań na rzecz chorych i badań nad białaczką. Danielle Harber z rodziną zbiera środki na badania nad białaczką u dzieci, by nigdy więcej objawy przeziębienia nie zwiastowały śmiertelnego zagrożenia. Zbiórka nazywa się Josh's Gold Star Fund.


Objawy białaczki u dzieci
Wśród symptomów groźnej choroby, które powinny zaniepokoić rodziców, są zmęczenie, gorączka, utrata apetytu, częste pojawianie się siniaków, czerwone plamy na skórze i nocne poty. Ponadto wymienia się senność, bladość i obniżenie odporności.


Niepokojące są również bóle kości, szczególnie w nocy, a także krwawienia np. z nosa. Objawami białaczki mogą być też bóle głowy oraz wymioty. Najczęściej diagnozowaną formą białaczki u dzieci jest ostra białaczka limfoblastyczna, diagnoza zapada głównie między 2 a 5 rokiem życia.
Źródło: kentlive.news

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...