Znajdź dziecko na zdjęciu. Niemożliwe? Krótki test Policji robi ogromne wrażenie

Krótki test Policji otwiera oczy!
Krótki test Policji otwiera oczy! fot. Facebook / Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie
Polecenie jak w zgadywankach dla przedszkolaków: "znajdź różnicę". I dwa zdjęcia: ulica w mieście, jesienny półmrok. Rozwiązanie wydaje się banalne, ale w zadaniu jest "haczyk". Za ten błąd można zapłacić najwyższą cenę!


W ramach profilaktyki wypadków drogowych, których jesienią na polskich drogach jest więcej niż zwykle, oraz z okazji "Dnia Odblasków" Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie opublikowała dwa zdjęcia i poleciła, by obu fotografiom uważnie się przyjrzeć. Pozornie różnią się jednym szczegółem – na jednym zdjęciu jest dziecko, na drugim go nie ma. Czy na pewno?

Zestawienie tych dwóch zdjęć pokazuje, jak widzą nas kierowcy, gdy mamy na sobie ciemnie ubrania. Jesienią działają jak peleryna-niewidka. Rzeczywiście, gdy wytężymy wzrok, zauważymy, że na drugim zdjęciu również jest dziecko, jednak w szarym płaszczu na tle drzewa, w deszczu, jest niemal niewidzialne.

Ten krótki test robi ogromne wrażenie. Post policji udostępniają tysiące osób.1 października jest Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków, który w Polsce obchodzony jest od 2016 roku. Inicjatywa ta została zapoczątkowana w Norwegii.


Celem jest oczywiście profilaktyka i edukacja. Nie chodzi tylko o kolor ubrania – trudno by wszyscy chodzili w jaskrawych płaszczach. Jesienią wszyscy powinniśmy mieć w swej garderobie odblaskowy element.

Odblaski powinniśmy nosić w takim miejscu, aby znalazły się w zasięgu świateł pojazdu i były zauważalne dla kierowców jadących z naprzeciwka i z tyłu. – Widząc z daleka święcący punkt, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego – mówią policjanci w rozmowie z WTK.

Warto pamiętać, że odblaski to obowiązek. Zgodnie z prawem elementy odblaskowe musi mieć na sobie każdy pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmroku.
Źródło: WTK
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...