Podstawa pierwszej pomocy: oto jak poprawnie reanimować niemowlę

Jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji, gdy niemowlę jest w stanie wymagającym podjęcia resuscytacji?
Jak udzielić pierwszej pomocy w sytuacji, gdy niemowlę jest w stanie wymagającym podjęcia resuscytacji? Supak Katedee / 123rf.com
Nie ma możliwości, aby bez tej wiedzy opuścić kurs pierwszej pomocy. Zasady resuscytacji, ilość wdechów i uciśnięć — oto informacje, które po takim szkoleniu już zawsze powinniśmy mieć z tyłu głowy. Czy tak jest na pewno?


Jeśli zasady resuscytacji nie zostały utrwalone wystarczająco mocno, nie liczmy na to, że w sytuacji wielkiego stresu będziemy w stanie je sobie na komendę przypomnieć. Właśnie dlatego kolejny odcinek cyklu “B jak bezpieczeństwo” poświęciliśmy zasadom resuscytacji niemowląt.

Jak poprawnie zareagować, gdy wydaje nam się, że dziecko jest nieprzytomne? Jak sprawdzić, czy rzeczywiście nie oddycha? Ile czasu powinno upłynąć, zanim podejmiemy reanimację? I najważniejsze: ile wdechów i uciśnięć należy wykonywać, gdy reanimujemy niemowlę?

Odpowiedzi wszystkie powyższe pytania, znajdziecie w naszym filmie. Porad udziela Ewa Wiśniewska, ratowniczka KPP i trenerka piłki nożnej w klubie Akademia Victoria Sulejówek.

Artykuł powstał we współpracy z Bella Baby Happy

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...