Lekki, zwinny, zgrabny i po liftingu. Spacer z nim po mieście to czysta przyjemność

X-Cite marki X-lander to miejski wózek dziecięcy 3w1. Lekki w przenoszeniu, zwinny podczas jazdy i kompaktowy po złożeniu pojazd doczekał się nowej amortyzacji oraz wizualnej metamorfozy
X-Cite marki X-lander to miejski wózek dziecięcy 3w1. Lekki w przenoszeniu, zwinny podczas jazdy i kompaktowy po złożeniu pojazd doczekał się nowej amortyzacji oraz wizualnej metamorfozy X-lander
Jest lekki, zwinny i zgrabny. Jeśli na myśl przychodzi wam jakiś przystojny król parkietu z popularnego programu tanecznego, to nie o nim mowa, choć z tym ''partnerem'' na mieście z pewnością płynnie będziecie sunęły po chodniku i krawężnikach, a niestraszne wam będą nierówności czy dziury w nawierzchni. Taki komfort zapewnia X-Cite, miejski wózek 3w1.


Pewnie pierwsze pytanie, na które chcecie poznać odpowiedź, to jak rozumieć ten skrót "trzy w jednym"? Jak wyjaśniają twórcy tego wielofunkcyjnego wózka, model ów posiada ramę, na którą można wpiąć alternatywnie 3 elementy: gondolę, siedzisko spacerowe i fotelik samochodowy. Taka konstrukcja sprawia, że maluch może używać go od narodzin aż do 3 roku życia.
Jak widać, X-Cite, w którym schronienie znajdzie dziecko już od pierwszych dni życia, przystosowany jest do różnych ''układów tanecznych'' z mamą na mieście. A skąd ta jego lekkość? Najlżejszy miejski wózek 3w1, jak określają go jego projektanci, zawdzięcza ją głównie aluminiowej konstrukcji oraz wysokiej technologii piankowych kół EVA odpornych na przebicia.

Co do jego zwinności podczas jazdy, niemała w tym zasługa nowej, miękkiej amortyzacji przednich kół. Wyposażone w dodatkowe sprężyny i specjalną gumę, niwelują drgania nawierzchni i łagodzą wstrząsy, nie przenosząc ich na siedzące w wózku dziecko. Wózek, ułatwiając poruszanie się z maluchem po mieście, czyni spacer przyjemnym doświadczeniem.
Jeśli zaś mowa o zgrabności i urodzie tego spacerowego wózka, to warto wiedzieć, że w ostatnim czasie przeszedł on niezwykłą metamorfozę. Na wyraźną prośbę mam, które na spacerówkę patrzą jak na nie tylko komfortowy pojazd, ale także swego rodzaju "karocę" dla malucha, X-Cite zadebiutował w dwóch nowych wcieleniach: Azure Grey i Petrol Blue.

Ciemnoturkusowy i szary o chłodnym odcieniu. W takich modnych kolorach X-Cite staje w szranki z innymi spacerówkami w wyborach na najbardziej elegancki wózek dziecięcy. Szanse na wygraną ma całkiem dużą, dysponując takim niezaprzeczalnym atutem jak zaprojektowana w najdrobniejszych szczegółach tapicerka z kolorowymi zamkami i przeszyciami.
Z wdziękiem miejski wózek 3w1 zachowuje się też przy składaniu. Jednym ruchem, bez większego wysiłku można go złożyć wraz z zamontowanym na ramie siedziskiem, które nie wymaga zdejmowania. Intuicyjny system składania ramy chroni przed przypadkowym rozłożeniem. Po demontażu wózek tworzy niedużą, kompaktową paczkę łatwą do przenoszenia.


Jeśli coś zasługuje na określenie "duże", to z pewnością bardzo obszerna budka z dodatkowym panelem oraz daszkiem, która małemu pasażerowi zapewnia osłonę przed wiatrem, deszczem czy słońcem. Aby w upalne dni dziecko nie pociło się jak w saunie, w budkę wszyto okienko wentylacyjne, które zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz siedziska.
Wśród innych mocnych stron tego modelu wózka grzechem byłoby pominąć specjalną wkładkę spłycającą wnętrze (z myślą o wożeniu noworodka), odwracane kubełkowe siedzisko (zdrowe dla kręgosłupa dziecka), teleskopową rączkę z ekoskóry oraz diody LED w podnóżku, zwiększające widoczność wózka po zmroku.

Praktyczny i funkcjonalny wózek na każdą porę dnia X-Cite można kupić w cenie ok. 1600 zł. Podana przez producenta cena dotyczy wersji spacerowej. Można do niej dokupić gondolę, fotelik samochodowy czy akcesoria takie jak torba do wózka czy pokrowiec przeciwdeszczowy. Rodzice, którzy kupią wózek w październiku tego roku, wybrane akcesoria otrzymają gratis.

Artykuł powstał we współpracy z X-lander

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...