Ile w miastach zapłacisz za wizytę u pediatry? Są sposoby, by uniknąć kosztów

Dzieci u pediatry lądują zdecydowanie częściej niż raz w roku
Dzieci u pediatry lądują zdecydowanie częściej niż raz w roku Agencja Gazeta
Z raportu Fundacji "MY Pacjenci" wynika, że pod opieką pediatrów jest tylko 75 proc. dzieci w systemie POZ. Pozostałymi maluchami zajmują się lekarze rodzinni.


Deficyt spowodowany jest faktem, że "specjalistów od dzieci" ubywa – młodzi lekarze wybierają bardziej prestiżowe specjalizacje. Cierpią na tym dzieci, zwłaszcza w okresie infekcyjno-chorobowym, kiedy muszą czekać w długich kolejkach.

Aż 250 złotych
Oczywiście zawsze pozostaje wizyta prywatna, ale jej koszty są wyjątkowo wysokie.

W dużych miastach cena za wizytę (w gabinecie lub domową) zapłacimy od 100 do 250 złotych. Jeśli dziecko zachoruje nocą albo podczas świąt, za konsultację z lekarzem dyżurnym musimy dać nawet 300 złotych (albo więcej, jeżeli wizyta u pediatry okaże się jednak konieczna).

Wrzesień to chyba więc najrozsądniejszy czas, żeby zastanowić się nad wykupem ubezpieczenia dla dziecka. Są bowiem takie firmy, w których w jego ramach można mieć zagwarantowaną elemedyczną konsultację z pediatrą (24/7), zorganizowaną szybką wizytę u specjalisty i pokrycie np. połowy kosztów wizyty.

Zdarza się też, że całoroczne ubezpieczenie kosztuje mniej niż jedna wizyta u pediatry. Warto poświęcić nadchodzący weekend na przeanalizowanie warunków w różnych ubezpieczalniach. Bo chyba nie macie wątpliwości, że tych wizyt w trakcie samej tylko jesieni i zimy będzie znacznie więcej...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...