Genialny trik na naukę angielskiego. Wystarczy kilka minut i garść klocków

Jak nauczyć się angielskiego dzięki klockom Lego? Genialny trik
Jak nauczyć się angielskiego dzięki klockom Lego? Genialny trik fot. screen Facebook
Początkujący w nauce języka angielskiego będą tym trikiem zachwyceni. Mogą z niego korzystać rodzice, którzy chcą pomóc swoim dzieciom, a także nauczyciele na lekcjach. Ta sztuczka to sposób na pewne zagadnienie, które na początku nauki angielskiego może sprawiać masę problemów


Kiedy znamy już znaczenie słów, uczymy się pisać i czytać po angielsku, trafimy na tajemnicze skróty. Chodzi o łącznie wyrazów i zastępowanie apostrofem samogłosek, czyli "they are = they're", "do not = don't" i tak dalej. Dzięki garści klocków typu Lego dzieci przyswoją to od ręki.

Wystarczy na każdym klocku napisać mazakiem jedno słowo. Ważny jest dobór klocków – niech klocek, na którym napiszemy np. "shouldn't" będzie tak długi, by pod nim dołączyć klocek z napisem "should" i "not". Długość klocków powinna być podpowiedzią.Kiedy mamy już wszystkie podpisane klocki, mieszamy je i wrzucamy do kubeczka lub rozsypujemy. Zadaniem ucznia jest złożenie mini-budowli z odpowiednich rozsypanych słów-klocków. Raz zrobione klocki można użyć wielokrotnie, aż pisownia zostanie utrwalona utrwalone.

Takie klocki można też nosić ze sobą do szkoły – nie będą dużym bagażem. Powodzenia!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...