Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów, dzięki którym twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

Jak zapewnić pociechom bezpieczeństwo? Oto 5 gadżetów, dzięki którym dziecko będzie bezpieczniejsze, a rodzice spokojniejsi o zdrowie syna czy córki
Jak zapewnić pociechom bezpieczeństwo? Oto 5 gadżetów, dzięki którym dziecko będzie bezpieczniejsze, a rodzice spokojniejsi o zdrowie syna czy córki 123rf.com / Daniel Jędzura
Rodzice najchętniej nie spuszczaliby dzieci z oczu przez 24 godziny na dobę, aby mieć pewność, że nic złego się im nie przytrafi. Oczywiście nie jest to fizycznie możliwe, dlatego dorośli muszą uciekać się do innych sposobów, żeby zapewnić pociechom bezpieczeństwo. Z pomocą przychodzą im przeróżne gadżety, niekiedy podpierające się technologicznymi nowinkami.


Niektóre zwiększają widoczność dziecka na drogach, inne pomagają rodzicom monitorować, gdzie ich ukochana pociecha przebywa, a jeszcze inne przekazują informacje przydatne w opiece nad maluchem, który się zgubił albo trafił do szpitala. Oto 5 gadżetów, dzięki którym dziecko będzie bezpieczniejsze, a rodzice spokojniejsi o zdrowie syna czy córki.

Odblaski

W dzisiejszym zabieganym świecie można powiedzieć, że to kluczowy element wyposażenia odzieżowego dziecka. Odblaski uchodzą za jeden z najprostszych sposobów zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. Dzięki nim maluchy są widoczne z większej odległości niż normalnie. Największy pożytek ma się z nich wtedy, gdy zapada zmrok albo jest mgła.

Najczęściej rodzice mają do wyboru tańsze opaski odblaskowe albo nieco droższe kamizelki odblaskowe. Istnieją też specjalne sklepy internetowe z bardzo bogatym asortymentem elementów odblaskowych. Można w nich kupić odblaskowe czapki, chusty, zawieszki, nalepki czy worki. Dzięki różnorodnym kolorom i nadrukom maluchy będą z chęcią nosiły te gadżety.

Zegarek z lokalizatorem

Czujniki oraz lokalizator sparowany z aplikacją na telefonie. Taka technologia w zegarku dla dziecka sprawia, że rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić, gdzie jest ich pociecha, a w razie potrzeby nawiązać z nią kontakt, łącząc się z jej naręcznym gadżetem. Nic więc dziwnego, że projektowane dla bezpieczeństwa dziecka inteligentne zegarki cieszą się wzięciem.

Dobrej jakości zegarek GPS nie tylko dokładnie podaje lokalizację dziecka i odbiera połączenia, ale także pozwala dziecku wysłać sygnał SOS, powiadamia rodziców o wyjściu pociechy z bezpiecznej strefy (dom, szkoła), informuje o zdjęciu urządzenia z ręki, a nawet daje możliwość nasłuchu otoczenia. Standardem jest też odporność na wodę i uszkodzenia mechaniczne.

Personalizowana opaska

Bardzo przydatny gadżet, zwłaszcza dla małego dziecka, które ku rozpaczy rodziców zgubiło się w centrum handlowym, w parku czy na plaży. Zakładany na rękę jak bransoletka, zawiera wygrawerowane dane kontaktowe. Z pomocą życzliwych ludzi taka opaska znacząco zwiększa więc szanse na to, że pociecha wróci w ramiona rodziców cała i zdrowa i to w niedługim czasie.


Na opasce z wygrawerowanymi danymi można również umieścić informacje medyczne (alergie, grupa krwi, choroby przewlekłe, przyjmowane leki). W razie zasłabnięcia błąkającego się dziecka pozwolą one np. personelowi szpitala zająć się prawidłowo zgubionym maluchem. Dlatego też personalizowane opaski projektuje się tak, by napisy na nich były jak najtrwalsze.

Fotelik samochodowy

Nieodzowny gadżet dla każdego małego dziecka podróżującego samochodem. Koniec końców rodzice w Polsce i tak mają obowiązek się w niego zaopatrzyć, jeśli ich pociecha nie osiągnęła jeszcze 150 cm wzrostu. Wynika to bezpośrednio z przepisów dotyczących przewozu dziecka w samochodzie, jakie są wyszczególnione w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

Aby fotelik samochodowy zapewniał dziecku bezpieczeństwo, musi być dobrany do wieku, wzrostu i wagi małego pasażera. Montuje się go za pomocą pasów bezpieczeństwa lub systemu ISOFIX, który pozwala na jego stabilniejsze zespolenie z samochodową kanapą. Dobry fotelik ma też regulowaną wkładkę, wielostopniową regulację zagłówka czy osłonę przeciwsłoneczną.

Niania elektroniczna

Czyli niezwykle praktyczny wynalazek dla świeżo upieczonych rodziców. Dzięki elektronicznej niani nie mają oni potrzeby przebywania z niemowlakiem czy małym dzieckiem cały czas w jednym pomieszczeniu. Urządzenie do monitorowania dziecka składa się z dwóch elementów: nadajnika umieszczanego w pokoju malucha oraz odbiornika, do którego dostęp mają rodzice.

Nowoczesne nianie elektroniczne wyposażone są w kamery, różne czujniki (temperatury, wilgotności) oraz monitory oddechu. W zależności od modelu niemowlę można albo podsłuchiwać, albo podglądać. Niektóre nianie pozwalają na kontakt głosowy z dzieckiem – korzystający z nadajnika rodzic może powiedzieć kilka słów, aby uspokoić malucha na odległość.

Artykuł powstał we współpracy z Bella Baby Happy

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić