Dziwi was "szkoła im. Francy na Szczudłach" w Google Maps? Ta zabawa robi na przerwach furorę

Ten błąd szybko zniknął ze strony
Ten błąd szybko zniknął ze strony Google Maps
Początek roku szkolnego to doskonała okazja, żeby wyrazić nastoletni bunt. Jednak jakie czasy, taki bunt – na międzylekcyjnych przerwach furorę robią... błędy i przeinaczenia w nazwach szkół na Google Maps. "Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na Szczudłach" w Mińsku Mazowieckim to tylko jedna z nich.


Do wczoraj funkcjonowało również "liceum ogólnokształconce" nr. 16 w Szczecinie. Jeszcze wcześniej – w tym samym mieście – Pomnikowi Czynu Polaków nadano nazwę "Pomnika Czynu Polaków Robaków", stadion im. Floriana Krygiera przemianowano na Freddiego Krueggera, a jeden z powojennych pomników zyskał urokliwą nazwę "pomnika Twojej Starej Pijanej Ku**sa Bączurasa J***nego Wiadra".

To jednak nie tylko szczecińska specjalność – w Kielcach szkoła Nazaretanek została nazwana imieniem "świętych pingwinów", w Poznaniu powstał "plac zabaw im. Mariusza Trynkiewicza", a a Politechnika Białostocka stała się "Poliburdelem".

Większość z tych nazw nie figuruje już na mapach, ale gdy wpisze się jedną z fikcyjnych nazw, w wielu przypadkach dalej wskazuje ona odpowiednie miejsce. Po zgłoszeniu do Google na przywrócenie prawidłowej nazwy i wyszukiwania trzeba bowiem poczekać kilka dni.

Znacie jakieś inne przypadki googlemapowego trollingu?
Źródło: SE
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...