Sprawdzony, niezawodny i wytrzymały. Kultowy fotelik dla maluchów wraca w kolejnej odsłonie

X-Car z bazą Isofix to fotelik samochodowy i nosidełko przeznaczone dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 13 kg. Fotelik spełnia restrykcyjną normę bezpieczeństwa i-Size R129
X-Car z bazą Isofix to fotelik samochodowy i nosidełko przeznaczone dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 13 kg. Fotelik spełnia restrykcyjną normę bezpieczeństwa i-Size R129 X-lander
Od 16 lat służą do transportu najmłodszych pasażerów. Jeszcze dziś spotkamy w użyciu modele sprzed kilku kolekcji wstecz, które są przekazywane między rodzinami, aby dzieci czuły się i komfortowo, i bezpiecznie. Marka X-lander, ceniona za niezawodność, wytrzymałość i wysoką jakość, wspiera rodziców kolejnym topowym fotelikiem dziecięcym – X-Car z bazą Isofix.


Nowa odsłona kultowego fotelika, przeznaczona dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia, posiłkuje się systemem Isofix. To praktyczne akcesorium gwarantuje wygodne i szybkie, a przede wszystkim zawsze poprawne, zapięcie fotelika, znacznie ułatwiając jego montaż w samochodzie. Antyrotacyjna baza poprawia bezpieczeństwo podróży, dzięki czemu rodzice często wożący pociechę autem mogą mieć spokojną głowę.

Zaprojektowany przez X-lander fotelik spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, w tym najbardziej restrykcyjną z nich. Mowa o i-Size R129, czyli europejskiej normie dotyczącej bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia, która weszła w życie w lipcu 2013 roku ze względu na obowiązek przewożenia dzieci w tym przedziale wiekowym tyłem do kierunku jazdy.
Kolejnym atutem najnowszego fotelika X-Car jest regulowana wkładka adaptacyjna. Redukując wnętrze siedziska, zapewnia takie ułożenie w trakcie podróży, że maluch nie powinien narzekać na dyskomfort, wliczając w to noworodka, który dzięki niej zyskuje dodatkowe i właściwe podparcie.

Niezależnie do wielkości dziecka, łatwo dostosować powierzchnię na której leży. Za pomocą regulowanej wkładki możemy ją odpowiednio zwiększać lub zmniejszać. Właściwe ułożenie dziecka nie obciąża jego odcinka lędźwiowego i wspiera prawidłowe, wygodne dla niego ułożenie w trakcie podróży.


We wkładce redukcyjnej, ale także skorupie fotelika zamontowano tzw. ochronę boczną SIP. Pod tą nazwą kryje się dodatkowa ochrona głowy, bioder i barków, zabezpieczająca małego użytkownika fotelika na wypadek uderzenia bocznego. Z kolei wielostopniowa regulacja zagłówka pozwala dziecku, niezależnie od jego wzrostu, poczuć się w X-Carze jak ryba w wodzie.
Regulowane jednym ruchem ręki pasy, łatwa w praniu wyjmowana tapicerka, zamontowana w budce fotelika osłona przeciwsłoneczna, wspomagające wentylację siedziska boczne wywietrzniki oraz idealnie przylegająca do kanapy samochodowej baza to kolejne argumenty stojące za wyborem właśnie X-Cara na samochodowe siedzisko dla malucha.

Z najnowszej generacji fotelika samochodowego X-Car, który spełnia też funkcję nosidełka, mogą korzystać dzieci, których waga nie przekracza 13-15 kg. Sam fotelik waży nie więcej niż 5 kg, więc rodzice nie powinni mieć większego kłopotu z jego przenoszeniem do auta oraz montowaniem czy demontowaniem na samochodowej kanapie.

Fotelik jest kompatybilny ze wszystkimi modelami X-lander 3w1 oraz większością wózków na rynku z wykorzystaniem adapterów. Dobrą wiadomością dla rodziców jest jego korzystny stosunek jakości do ceny – fotelik z bazą Isofix można kupić za kwotę 899 zł. Przy rezygnacji z bazy na rzecz montażu w aucie za pomocą tradycyjnych pasów cena spada wówczas do 639 zł.

Artykuł powstał we współpracy z X-lander

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...