Bajkopisarka i "sprawiedliwy sędzia". Szczery wpis Edyty Pazury pokocha każda matka

Edyta i Cezary Pazura są parą już od 12 lat
Edyta i Cezary Pazura są parą już od 12 lat Instagram.com
Bycie rodzicem i tworzenie rodziny można porównać do prowadzenia własnej firmy: "samozatrudnionym" wciąż przybywa obowiązków, niezależnie od ich faktycznego wykształcenia czy kompetencji, czas pracy jest nielimitowany, a firma na zmianę przynosi zyski i straty. Co najmniej kilkanaście funkcji pełnionych przez odpowiedzialne za firmę osoby – rodziców – opisała w zwięzłych słowach Edyta Pazura, matka trójki dzieci.


Rodzice na medal
W jej przypadku wakacyjny podział zadań jest prosty: Cezary jest stróżem, złotą rączką, "sprawiedliwym sędzią dziecięcych konfliktów", babysitterem, superbohaterem, pogromcą złych snów, ratownikiem, tragarzem, przewodnikiem i specjalistą do zadań specjalnych.

Edyta jest natomiast pielęgniarką lekarką, księgową, organizatorką, nauczycielką, korepetytorką, kucharką, dietetyczką i karmicielką, stróżem prawa i dobrych obyczajów, dekoratorką wnętrz, gasicielem pożarów i konfliktów, "super kobietą" i czarodziejką, kosmetyczką, bajkopisarką, fryzjerką, technikiem, informatykiem i komputerowcem, praczką, sprzątaczką i specjalistką w sytuacjach kryzysowych.

Oboje są animatorami i nauczycielami tańca. Nie ma chyba rodzica, który by się z tym wpisem nie utożsamił. – Czyli wy też wracacie z wakacji bardziej zmęczeni niż przed wyjazdem? Leżałam ostatnio tydzień w szpitalu i wiecie co? To były wakacje, bez kitu – napisała jedna z internautek, zbierając pod swoim komentarzem kilkanaście lajków. Pozostali fani przyznali, że "rodzicielstwo to prawdziwa wielozadaniowość i to powinno się w CV wpisywać".


A wy? Jakie role wypełniacie na wakacjach? Czego brakuje na liście Edyty Pazury?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"