Czwarte trojaczki w "Matce Polce" w tym roku! To nie jedyny rekord, który pobili Łucja, Jakub i Julian

W Łodzi na świat przyszły trojaczki. Lekarze nie pamiętają tak dużych dzieci z ciąży trojaczej
W Łodzi na świat przyszły trojaczki. Lekarze nie pamiętają tak dużych dzieci z ciąży trojaczej Prawo autorskie: mvaligursky / 123RF Zdjęcie Seryjne
Łucja, Jakub i Julian to trojaczki, które urodziły się 9 sierpnia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. – Tak dużych dzieci z porodu trojaczego lekarze w nie pamiętają – podaje lokalny portal expressilustrowany.pl.


Zdrowe dzieci urodziły się w 34. tygodni ciąży i razem ważyły 6930 g. Pierwsza na świecie pojawiła się dziewczynka (2400 g), po niej Jakub (2120 g), a na końcu Julian (2410 g). Noworodki są zdrowe, a ich mama, Edyta, mówi, że są "bardzo żywotne".

– Dzięki opiece i wykonywanej regularnie diagnostyce udało mi się donosić ciążę do 34. tygodnia i 6. dnia, co w przypadku trojaczków jest sporym sukcesem. W mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu były bliźniaki, więc miałam większą szansę niż inne kobiety, aby zostać mamą bliźniaków lub trojaczków – dodała kobieta w rozmowie z Expressem Ilustrowanym.

Na maluchy czeka w domu 5-letni brat Antoni.

Łucja, Jakub i Julian to czwarte trojaczki, które w tym roku urodziły się w łódzkim ICZMP. W całym 2018 roku w placówce odebrano trzy takie porody. Szef Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, dr Mariusz Grzesiak, który opiekował się panią Edytą, gdy ta była w ciąży mówi, że z badań wynika, że od lat 80. znacznie wzrosła liczba ciąż mnogich. Powodów może być wiele – wiek rodzących, genetyka, farmakologia.
Źródło: expressilustrowany.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...