Jesteś pewien, że prawidłowo nosisz niemowlaka? Te 3 zdjęcia to odpowiedź

Dzieci przed 7. miesiącem życia należy nosić inaczej niż starsze
Dzieci przed 7. miesiącem życia należy nosić inaczej niż starsze 123rf.com
Kiedy dowolna celebrytka z puli "popularnych" pokazuje na Instagramie zdjęcie, na którym trzyma lub nosi kilkumiesięczne dziecko, zalewa ją fala uwag i dobrych rad. Zawsze ktoś dopatrzy się nieprawidłowości: niewłaściwego sposobu trzymania albo niedopasowanego do wieku modelu nosidła. Jak zatem nosić kilkumiesięczniaka, żeby na pewno nie zrobić mu krzywdy? Opowiedziała o tym fizjoterapeutka Magdalena Zujewicz, która prowadzi profil "Gibobobasy".


Ekspertka napisała na Facebooku, że noszenie dziecka w pionie, przytulonego do piersi, obciąża jego kręgosłup, rozciąga – a nie wzmacnia – przednią grupę mięśniową i prowokuje odginanie głowy do tyłu. Jego miednica jest wówczas źle ustawiona w przodopochyleniu, a maluch, który ma poniżej 7. miesięcy, narażony jest na wzorzec odgięciowy.Dlatego trzymać dziecko należy tak, żeby jego pupa była zaokrąglona i układała się jak w chuście, a tułów był ustawiony w pionie. Kolanka dziecka powinny znajdować się na wysokości jego bioder, a głowę powinno się układać raz w jedną, raz w drugą stronę.

Na drugim zdjęciu dziecko ułożone jest w najlepszy z możliwych sposobów. Jest bowiem w pozycji pośredniej, widzi wszystko dookoła siebie, może łączyć rączki i wzmacnia się jego odruch pchania. Wiedziałyście o tym, czy popełniacie błędy?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić