Przygotujcie chusteczki, będziecie płakać... ze śmiechu! Te rysunki trzeba zobaczyć

Jak karmisz piersią to "tylko" karmisz, a może wykonujesz szereg innych zajęć?
Jak karmisz piersią to "tylko" karmisz, a może wykonujesz szereg innych zajęć? Instagram/Zrzut z ekranu
Co robi mama, gdzie "siedzi w domu z dziećmi"? Jakie dramaty i spory musi codziennie rozwiązywać? Czy potrzebuje kontaktu z innymi mamami? Młoda mama i ilustratorka z Rosji pokazuje codzienność tysięcy kobiet, a te są zachwycone poczuciem humoru i dystansem, który najpewniej uratował wiele z nich.


Zobaczcie wybrane komiksy Luby Sobol.Czy mama chce pogadać z inną mamą?
– Pamiętam czasy, kiedy godzinami spacerowałam z dzieckiem w wózku po okolicy. Szukałam towarzystwa innych matek, ale na ulicy wstydziłam się podejść, ponieważ przeczytałam w internecie, że wiele z nich nie lubi poznawać się w taki sposób.

Mam taką wstydliwą historię. Spotkałam się za pomocą popularnej aplikacji dla matek z jedną dziewczyną, widziałyśmy się kilka razy, ale potem mnie unikała. Odwracała się w przeciwnym kierunku, jak tylko widziała mnie w oddali. Początkowo mój mąż oskarżył mnie o paranoję, ale zrobiliśmy eksperyment i przyznał mi rację. Nie rozumiałam, co jest ze mną nie tak, ale od tamtej pory nie szukam już znajomości z mamami – napisała artystka.Co myśli mama, gdy dziecko krzyczy na ulicy?
"Nie chcę do domu, chcę się bawić albo iść do sklepu!" – krzyczy dziecko, a przechodnie pojękują współczująco. Co wtedy myśli matka? "Dzięki tym krzykom słyszę, że nadal jedzie za mną".
Juhu, dziecko zasnęło! Mam dwie godzinki na porobienie czegoś interesującego, porobienie czegoś interesującego, czego interesującego, interesującego...CO ROBISZ MAMO?Madonna z telefonem
Chwila prawdy. Co robisz podczas karmienia?Eksperci często mówią, że karmienie piersią to czas na budowanie więzi i że warto wtedy skupić się na dziecku. Dla wielu kobiet jest to jednak moment na szybkie rzucenie okiem w media społecznościowe czy przeczytanie informacji ze świata.

Prysznic. Marzenie każdej mamy. Chwila spokoju i relaksu? Nie, gdy jesteś z pociechą sama w domu, umyć się musisz, ale i o czujności nie możesz zapominać.

Na obrazku chłopiec pyta, czy mama bierze prysznic. Od razu proponuje swoje towarzystwo, a następnie przyniesienie zabawek. Klocków, autek...Na instagramowym profilu ilustratorki możecie obejrzeć więcej komiksów, nowsze pojawiają się z tłumaczeniem na angielski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"