Koniec z sauną w mieszkaniu?Jeden trik, który pozwoli ci je ochłodzić

Upały jeszcze długo będą kluczowym elementem naszej codzienności
Upały jeszcze długo będą kluczowym elementem naszej codzienności Unsplash.com
Jak gorący jest czerwiec, każdy widzi. Nie wszystkim doskwiera on jednakowo – niektórzy mają w domu klimatyzację, inni mieszkają na parterze, albo w kamienicy o grubych murach. Są jednak tacy, których mózgi przegrzewają się dzień w dzień na ostatnich piętrach bloków z oknami na stronę południową i zachodnią. Mamy dla nich godne przemyślenia rozwiązanie!


Eco-cooler czy styropian?
Jakiś czas temu pisaliśmy o "eco-coolerach" – domowych klimatyzatorach, które można skonstruować samemu za bardzo niewielkie pieniądze. Nie wszyscy jednak są złotymi rączkami, a instrukcja budowy takiego urządzenia wymaga nieco obycia w majsterkowiczowskim świecie.

Jedna z użytkowniczek kobiecego forum podała łatwiejszy sposób, który dla niej – po kilku latach próbowania rozmaitych patentów – okazał się strzałem w dziesiątkę, mimo że na dobrą sprawę wykorzystuje materiał od lat stosowany w budowlance. Wystarczyło bowiem przyciąć kilka sztuk ekstrudowanego (czyli gładkiego) styropianu i przyłożyć do szyb.

– Mieszkanko jest jak termos z chłodniejszym powietrzem. Elegancko zaciemnione, a ciepło zablokowane przed wnikaniem przez szyby do środka – pisze kobieta. Jako że styropian przepuszcza światło, w pokoju jest stosunkowo jasno, a z zewnątrz sprawia wrażenie, jakby w oknach były zamontowane białe rolety. Spróbujecie?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...