Boruc nie wie, że robi dziecku krzywdę? Eksperci biją na alarm, rodzice swoje

Chusta czy nosidło - jak nosić niemowlę? Sara Boruc popełniła błąd
Chusta czy nosidło - jak nosić niemowlę? Sara Boruc popełniła błąd fot. Instagram
Sara Boruc na początku maja urodziła synka. Rodzice dali mu imię Noah. Chłopiec ma liczne rodzeństwo, z którym aktualnie spędza wakacje. Sara opublikowała z tego powodu rodzinne zdjęcie w mediach społecznościowych. Jednak uwagę internautów przyciągnął jeden szczegół.


Chodzi o nosidło, w którym Artur trzyma niespełna 2-miesięcznego synka. Fanki zwróciły uwagę, że tak małe dziecko nie powinno być noszone w tej pozycji.„Jako certyfikowany doradca noszenia oczywiście powielę zdanie 'nosidło tylko dla dzieci samodzielnie siedzących' pod pewnymi warunkami można czasem włożyć dziecko niesiedzące do nosidła, ale na tym zdjęciu pozycja jest tragiczna” - czytamy w dyskusji pod postem.

„Sprawdź proszę temat. Masz ogromny wpływ na inne mamy. One patrzą i chcą być jak Ty, biorą przykład i inspirują się, a skoro masz taką możliwość — zainteresuj się tematem i proszę szerz świadomość” - apeluje inna mama, która również podkreślą złotą zasadę – nosidło tylko dla dzieci siedzących.

Niestety nawet tak ważne i merytoryczne komentarze budzą ironię i sprzeciw. W komentarzach czytamy stare wyświechtane „mama wie, co najlepsze” i „Artur ma złe buty do noszenia dziecka”. Zjawisko doradzania – bez względu na to, w jakim temacie – jest utożsamiane z wtrącaniem się i wścibstwem „madek”. A szkoda, bo w tym wypadku doradczynie mają rację.


Poza tym, że dzieci nie powinny być noszone w nosidłach, lecz w chustach, póki nie nauczą się siedzieć, ważne jest też, by znać różnice między nosidłem a wisiadłem.

Czym różni się nosidło od wisiadła?
Chodzi o pozycję dziecka. W wsiadłach pas między nóżkami dziecka jest bardzo wąski, przez co nóżki zwisają po bokach bez podparcia bioder, a cały ciężar ciała dziecka opiera się na kroczu. Przez usztywnienie dziecko siedzi nienaturalnie wyprostowane, kręgosłup nie jest podtrzymywany.

W nosidle pas między nogami jest szeroki, co zapewnia fizjologiczną pozycję ułożenia nóżek (w kształt litery M) i daje dużo lepszy punkt podparcia dla ciężaru dziecka. Nieusztywniane nosidło dopasowuje się do kształtu ciała dziecka i daje lepsze podparcie dla kręgosłupa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"