Nagranie z małym chłopcem, zamiast rozczulać, przeraża. Ten sprzęt plażowy to ogromne zagrożenie!

Parasole plażowe porwane przez wiatr to ogromne zgagrożenie
Parasole plażowe porwane przez wiatr to ogromne zgagrożenie Fot. Mieczysław Michalak /AG
Widujecie na plażach parasole? Choć dają cień, okazują się mieć też mroczną stroną. Świat obiegło nagranie, na którym widać, jak wielkie zagrożenie ten zwykły sprzęt plażowy stwarza dla zdrowia i życia plażowiczów. W tym wypadku – małego dziecka.


Krótki film, na którym widzimy maszerującego po plaży bobasa, zamiast rozczulać, przeraża. Za plecami dziecka, w jego kierunku frunie parasol, ostrym końcem niemal zahaczając o małe ciało. Parasol został porwany przez wiatr. Jak się okazuje, taka sytuacja to nie wyjątek.
Badania amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wykazały, że co roku do szpitala trafiają tysiące osób właśnie przez parasole plażowe. Nierzadko są to poważne zranienia, czasem nawet śmiertelne – odnotowano przypadek kobiety, której parasol przebił klatkę piersiową. Znana jest również historia mężczyzny, któremu parasol ostrym końcem wbił się w oko i uszkodził mózg.

Na nagraniu widzimy małego Henry'ego – jego historię przedstawiła telewizja BBC. Dziecko, jak to dziecko, porusza się w dość nieprzewidywalny sposób, podobnie jak parasol porwany przez wiatr. To mieszanka wybuchowa. W tym wypadku skończyło się dobrze, jednak parasol zaledwie o kilka centymetrów minął ciało chłopca.

- To było przerażające. Nie wiadomo, skąd się ten parasol wziął, przyleciał znikąd! - mówi w materiale mama Henry'ego. Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wskazuje, że w Stanach od 2008 do 2017 roku do szpitali z powodu parasoli trafiło ponad 31 000 osób.


Wypadki takie zdarzają się jednak na całym świecie, na wszystkich plażach. Trzymajcie się z dala od parasoli!
Źródło: pomorska.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...