Lakier do włosów i kostki lodu na plamy! Tak uratujesz "stracone" ubrania i nie wydasz ani złotówki

Jak pozbyć się plam po długopisie? Triki
Jak pozbyć się plam po długopisie? Triki fot. 123rf
Wszystkie dzieci się brudzą. To element ich natury. Zamiast się złościć, mamy kilka rad jak pozbyć się plam, które wydają się skazywać ubrania i... meble na ostateczny koniec. Nie wydacie ani złotówki!


Guma do żucia wklejona w ubranie
Dorosłym trudno to sobie wyobrazić, ale tak, guma do żucia w dziecięcych ubraniach to nie rzadkość. A skoro nie możemy pojąć, jak to możliwe, przejdźmy po prostu do ratowania ulubionej koszulki czy spodni.

Gumę najpierw należy schłodzić. Można to zrobić, wkładając ubranie do zamrażarki lub poukładać na niej kostki lodu. Kiedy guma stwardnieje, zeskrobujemy ją nożem.

Następnie pozostałości polewamy... wrzątkiem! I na koniec szczoteczką do paznokci, szybkim ruchem ścieramy resztki. Po wszystkim wrzucamy ubranie do prania.

Tkaniny popisane długopisem
Tu z pomocą przyjdzie lakier do włosów. Rysunek na koszulce czy innej części garderoby należy spryskać z niedużej odległości tak, by plama z lakieru otoczyła ślady długopisu. Czynność powtarzamy po kilku minutach. Następnie przecieramy plamę miękką gąbką. Tusz zacznie się rozmazywać i znikać.

Ubranie należy wrzucić do pralki i wyprać, najlepiej z dużą ilością piany. Po wszystkim po radosnej twórczości dziecka nie będzie śladu.

Naklejki na meblach
Choć sami mieliśmy poobklejane szafki, biurka i blaty, dziś walczymy z tą samą manią. To prawdziwa zmora! Bo naklejki usuwa się wyjątkowo opornie. Co zrobić, by poszło gładko?

Potrzebna będzie suszarka do włosów. Ciepłym powietrzem potraktujmy naklejki, wówczas klej zacznie się rozpuszczać.

Następnie wracamy do łazienki po gąbkę, zmywacz do paznokci, waciki kosmetyczne i krem. Najpierw nasączamy gąbkę zmywaczem i pocieramy naklejki tak długo, aż zejdzie farba. Wacikami i zmywaczem zmywamy resztki kolorów.

Ostatni krok to usuwanie resztek kleju – z nimi poradzi sobie krem. Trzeba posmarować klejące miejsca i poczekać kilka minut. Następnie zetrzeć gąbką i ewentualnie suchymi wacikami.
Źródło: zdrowie.wprost.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...