Urodzeni w czerwcu mają... szansę na Nobla! 6 zaskakujących faktów o czerwcowych dzieciach

Twoje dziecko urodziło się w czerwcu? To bardzo dobrze!
Twoje dziecko urodziło się w czerwcu? To bardzo dobrze! Prawo autorskie: melpomen / 123RF Zdjęcie Seryjne
Z jednej strony nie ma czego zazdrościć – wszyscy męczymy się z powodu upałów, a przed kobietami, które jeszcze w tym miesiącu urodzą dziecko szczególnie trudne zadanie. Z pocieszeniem przychodzą naukowcy, którzy potwierdzają: czerwcowe dzieci są wyjątkowe i mają duży potencjał!


Możliwe, że dostaną nagrodę Nobla
Statystycznie dzieci z czerwca częściej niż inne są laureatami nagrody Nobla. Co o tyle ciekawe, że według zachodnich systemów edukacji są najmłodszymi w klasach, więc teoretycznie są w mniej korzystnej sytuacji.

Dziecko-sowa
Chociaż niektórzy podchodzą sceptycznie do podziału na "sowy" i "słowiki", to trudno nie przyznać, że niektórzy po prostu wolą pracować nocą, a inni zrywają się z łóżka skoro świt i czują się najlepiej.

Badania z czasopisma Sleep wykazało, że osoby urodzone w ciepłych miesiącach, częściej są nocnymi markami. Może właśnie wtedy czerwcowym dzieciom przychodzą do głowy pomysły na miarę Nobla?

Czerwcowe dzieci są hiperpozytywne!
Temperament hipertymiczny charakteryzuje się takimi cechami jak: postawa poszukiwania nowości, zwiększona impulsywność, tendencja do ekspansywności i działania na podwyższonych obrotach i dotyczy często osób urodzonych w miesiącach słonecznych.

Dziecko urodzone w czerwcu będzie zatem optymistyczne.

... ale też bardziej podatne na wahania nastroju
Cyklotymiczny temperament to kolejna cecha występująca częściej w "letnich" dzieciach. Charakteryzuje się zmiennością i labilnością nastroju, naprzemiennym występowaniem okresów "wyżów i niżów".

Dlatego pomimo pozytywności, mogą u nich pojawiać się wahania nastrojów.

Prawdopodobnie nie będą poszukiwaczami wrażeń
Badania nad wpływem chwili urodzenia na poziom dopaminy sugerują, że dzieci urodzone jesienią i zimą częściej poszukują mocniejszych emocji. Dzieci urodzone w maju i czerwcu miały najniższy poziom, co oznacza, że ​​rzadziej podejmują duże ryzyko niż ich urodzeni w zimie koledzy.


Będzie wysokie!
Naukowcy z Cambridge University doszli do wniosku, że dzieci urodzone latem są wyższe niż te urodzone w chłodniejszych miesiącach. Rodzą się również z wyższą masę urodzeniową i są zdrowsi po przyjściu na świat.

To, czy obserwacje specjalistów się sprawdzają, najbardziej wiarygodnie mogą jednak potwierdzić rodzice czerwcowych dzieci. Zgadzacie się? :)
Źródło: mother.ly
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE