Wyniki egzaminu ósmoklasisty już w piątek! Podpowiadamy, jak sprawdzić je online

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty online?
Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty online? Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Ósmoklasiści czekają na wyniki egzaminów. Poznają je w piątek 14 czerwca. Od tych kilku liczb zależy, do jakich szkół średnich pójdą. Podpowiadamy, jak sprawdzić wyniki online.


Wyniki egzaminu ósmoklasisty – kiedy i gdzie
Egzamin ósmoklasisty złożony był z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz testu z języka obcego nowożytnego. Egzaminy rozpoczęły się 15 kwietnia i trwały trzy dni. Teraz uczniowie czekają na wyniki.

Centralna Komisja Egzaminacyjna termin ogłoszenia wyników wyznaczyła na 14 czerwca 2019. Tego dnia wyniki egzaminu ósmoklasistów będą dostępne w internecie na okręgowych stronach KE.

Jak sprawdzić wyniki ósmoklasisty?
Dyrektorzy szkół podstawowych otrzymają dane do logowania dla każdego ucznia, który pisał egzamin. Dane są indywidualne, każdy dostanie swoje hasło. Ósmoklasiści dostaną dane do logowania w formie drukowanej w dniu 14 czerwca w szkołach.

Login i hasło będzie trzeba wpisać na okręgowych stronach Komisji Egzaminacyjnej. Przykładowo, uczniowie z Warszawy będą logować się na oke.waw.pl, uczniowie z Gdańska na oke.gda.pl i tak dalej. Jeśli uczniowie będą mieli jakikolwiek kłopot z odnalezieniem prawidłowego adresu do logowania, z pomocą przyjdą nauczyciele.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć