Dlaczego ptaki śpiewają? Ta książka wprowadzi twoje dziecko do magicznego świata natury

Fot. 123rf.com / lightfieldstudios
Spójrzcie za okno. Mamy piękną wiosnę. Przyroda zaczyna żyć! Jasnoniebieskie niebo pełne jest ptaków wracających do domu po zimie. To pora roku, która sprzyja spacerom i obserwowaniu świata. Weźcie do ręki „Wielką Księgę Ptaków” Yuval Zommer od Wydawnictwa Wilga i spójrzcie na ptaki okiem ciekawego ornitologa. Nie zamęczajcie dzieci dodatkowymi zajęciami, weekendy spędzajcie rodzinnie na łonie natury. Otwórzcie książkę i wyruszcie na „ptasia wędrówkę”.


Książka napisana jest w sposób przystępny i dowcipny, na pewno autor jest prawdziwym miłośnika ptaków. Nie szczędzi nam anegdot, opowiastek i notatek ornitologa, dodawanych na boku. Pięknie ilustrowane publikacje zawierają fakty i ciekawostki na temat świata przyrody. A na początku książki zadanie… które przypadnie do gustu każdemu dziecku – kto nie lubi zabawy w odszukiwanie. Książka ma duży format (35 x 24) co pozwala dzieciom czerpać masę radości z dużych, przestronnych ilustracji. Na dodatek jest naprawdę cudownie wydana, co zresztą widać na zdjęciach.

Dlaczego ptaki śpiewają? Po co ptakom piórka? Dlaczego flaming jest różowy? Czy papuga umie mówić? Czy bielik jest naprawdę biały? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź właśnie w „Wielkiej Księdze Ptaków”. To książka idealna dla dzieci w każdym wieku. Rozbudzi w dzieciach przyrodnicze pasje. Maluchy mogą cieszyć się kolorowymi ilustracjami, a starszaki znajdą tu wiele interesujących faktów z życia ptaków. Lektura naprawdę w pasjonujący sposób przybliża dzieciom niezwykłe życie ptaków z całego świata – na zbliżające się wakacje to pozycja obowiązkowa!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...