Nietypowe imiona dla dzieci 2018 roku. Nie spodziewaj się Brajana i Dżesiki

Nietypowe imiona 2018 roku
Nietypowe imiona 2018 roku fot. 123rf
Czytając najmniej popularne, a jednak wybierane przez rodziców imiona można się sporo dowiedzieć i nieco zdziwić. Niektóre kojarzą się jednoznacznie, inne sięgają do obcych kultur. Oto nietypowe imiona, jakie rodzice nadali swym dzieciom w 2018 roku.


W rankingu najpopularniejszych imion, który przygotowuje cyklicznie Ministerstwo Cyfryzacji, można znaleźć też imiona całkiem niepopularne. Ranking to tak naprawdę lista imion, na które zdecydowali się rodzice w konkretnym przedziale czasowym. Uszeregowane są od najpopularniejszego do takich, które wybrano dla dwojga dzieci. Co się zatem kryje na samym końcu tej długiej listy?

Nietypowe imiona dla dziewczynek 2018
Gdy czytamy najmniej popularne imiona dla dziewczynek, uwagę przykuwają imiona dwuczłonowe lub sugerujące zagraniczne pochodzenie jednego z rodziców:
GIA HAN
YELYZAVETA
QIANYU
THANH TRUC
AYŞE

W rankingu imion dla dziewczynek pojawia się też imię męskie – dwie urodzone w ubiegłym roku Polki mają na imię SZYMON. Nie brakuje imion, które kojarzą się jednoznacznie, np. CHANEL ze znaną luksusową marką.

W Polsce mieszkają też dwie Kleopatry i trzy Esmeraldy, jednak imiona te (podobnie jak Jessica i Jennifer) są w tej części rankingu tymi, z którymi zdążyliśmy się już oswoić.

Nietypowe imiona dla chłopców 2018
W rankingu najpopularniejszych imion dla chłopców tendencja jest podobna – na samym dole listy królują imiona świadczące o rosnącej różnorodności Polski:

YUVAAN
ZAKARIYA
JASPER
XANDER
DASTIN
CONAN

Rodzice rzadko, ale jednak decydują się na imiona kojarzące się z konkretnymi postaciami popkultury: QUENTIN i historii: DANTE. W rankingu najmniej popularnych imion dla chłopców częściej niż u dziewczynek pojawiają się imiona swojsko brzmiące: ŚCIBOR, SŁAWOJ, DRAGOMIR, ŚWIATOSŁAW, RADOSZ.

Aktualizacja, 25 maja 2019 roku
Dziękujemy Czytelnikom i Czytelniczkom oraz portalowi bezprawnik.pl za zwrócenie uwagi na niefajne - sugerujące dezaprobatę dla niektórych imion - sformułowania w poprzedniej wersji tekstu. Przepraszamy.
Źródło: gov.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć