"Jeden na trzech mężczyzn jest jak mój mąż". Pokolenie ojców, którzy nie wstydzą się zmiany pieluch

Jak wygląda współczesna rola ojca?
Jak wygląda współczesna rola ojca? 123rf
Trzykrotnie więcej czasu! Szacunkowo tyle obecni ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi, trzy razy więcej niż mężczyźni pokolenia wstecz. Proszę państwa, przyszło nowe, lepsze. Oto mężczyzna naszych czasów, zaangażowany ojciec i pan domu.


Kanon piękna
Lubię czytać o takich zmianach, lubię je widzieć. Mój mąż jest wspaniałym ojcem. Ucieleśnieniem wszystkich badań, które mogłabym tu przytoczyć. Od pierwszych chwil ciąży zaangażowany w życie naszej córki. Snujący plany o pierwszym spacerze i pierwszym modelu roweru. Zatroskany na każdym usg i pobraniu krwi, przejęty. Gotujący mi obiady, choć o gotowaniu nie miał wcześniej pojęcia. Mój mąż, mężczyzna, który według badań tworzy teraz nowy kanon piękna, wewnętrznego.

Statystycznie już jeden na trzech mężczyzn jest jak mój mąż. To dużo i zaostrza apetyt na więcej. Mężczyźni nie tylko pewniej angażują się w relacje ze swoimi dziećmi, ale zaczynają traktować poważnie domowe obowiązki. Opróżnienie zmywarki przestaje być wreszcie domeną kobiety, a mężczyzna myjący podłogi to nie abstrakcja. Powiedziałabym „Chapeau bas, Panowie!”, ale czy miliony kobiet na świecie doświadczają codziennie gloryfikacji za wykonywanie tych samych czynności? Niech trwa lepsze, oczekujmy od siebie wzajemnie jeszcze więcej współpracy.

Angaż – ojciec
Ojcostwo ma niezwykły wpływ na rozwój dziecka i rzutuje na całą jego przyszłość. Jeśli jest dobre i uważne może umocnić na całe życie, uodpornić na problemy, uformować pewnego siebie i swoich atrybutów dojrzałego człowieka. Ojciec, który będzie zaangażowany w relacje ze swoją córką, nauczy jej, że podział na świat męski i kobiecy istnieje tylko pozornie, a ona może należeć do takiego, jaki sobie wymarzy. Wprowadzając w życie syna, udowodni, że bycie męskim już dawno nie oznacza jedynie siły fizycznej, a przede wszystkim wewnętrzną siłę do odnajdywania sensu w codzienności i budowania mocnych fundamentów na każdej płaszczyźnie życia.


Zwykło powtarzać się, że dobry ojciec to taki, który jest obecny. To bujda! Dobry ojciec to ojciec obecny w każdym wymiarze, uważny, czuły i troskliwy. Twórzmy wspólnie mądry świat, w którym zardzewiałe stereotypy odchodzą do lamusa. Świat, w którym nasze dzieci będą miały szansę wzrastać w poczuciu akceptacji, miłości i szacunku dla różnic.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć