Strajk, strajk i po strajku...? Bzdury. Oto co naprawdę zrobili nauczyciele dla edukacji – przyłącz się!

Wypełnij formularz NOoE i przyłącz się do zmian w edukacji
Wypełnij formularz NOoE i przyłącz się do zmian w edukacji Fot. Mateusz Baj / Agencja Gazeta
Ten formularz powinni wypełnić wszyscy, którym zależy na jakości edukacji w Polsce. Wszyscy, którzy widzą potrzebę zmian. Polecamy go także malkontentom, którzy twierdzili, że nauczycielom zależy wyłącznie na podwyżkach.


Ankieta to owoc pracy nauczycieli skupionych w grupie JaNauczyciel, którzy nie tylko strajkowali, ale i wypracowali serię postulatów do polityków. - Chcemy zapytać wszystkie środowiska o postulaty, które są ważne dla nas i dać przestrzeń do sformułowania kolejnych wszystkim środowiskom zainteresowanym realną zmianą w edukacji. Wyniki naszych badań zaprezentujemy przed wyborami. pokazać raport przed wyborami - mówi MamaDu Marcin Korczyc, jeden z liderów JaNauczyciel.


Podczas ogólnopolskiego strajku nauczycieli, w którym wzięło 70-80. proc. polskich szkół oraz po jego zawieszeniu nauczyciele nie próżnowali. Przez ostatnie tygodnie w całym kraju trwały spotkania w ramach oddolnej inicjatywy NOoE – Narada Obywatelska o Edukacji. To wspólna inicjatywa JaNauczyciel, Protestu z Wykrzyknikiem i Pracowni Innowacji społecznych Stocznia.


Chodziło o to, by jak najwięcej osób, którym zależy na jakości edukacji w Polsce spotykało się i radziło jakie zmiany trzeba bezwzględnie wprowadzić. Narady odbywały się w całym kraju, uczestniczyli w nich nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie, rodzice i samorządowcy.


Jednym z owoców tej pracy ankieta, która skupia wszystkie wypracowane wcześniej wśród nauczycieli postulaty. Dotyczą one najbardziej newralgicznych tematów: prac domowych, podstawy programowej, czy systemu oceniania. Dlatego jeśli jesteś rodzicem wkurzonym, że twoje dziecko ślęczy nad lekcjami i wraca ze szkoły znudzone, to ankieta dla ciebie!

Obecnie każdy może wypełnić ją online i każdy głos się liczy. Celem jest stworzenie spójnego obrazu tego, jakiej edukacji chcą nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Wnioski wraz z postulatami zostaną przedstawione politykom.

– To szeroka, fantastycznie przygotowana przez Stocznię konsultacja społeczna. Szukamy opinii wielu środowisk. Zmiana tego właśnie wymaga. Te postulaty wypracowali nie tylko nauczyciele, ale również rodzice, trenerzy, wykładowcy – mówi w rozmowie z MamaDu Marcin Korczyc, nauczyciel zaangażowany w strajk i zmiany w polskiej edukacji.

– Chcemy pokazać raport przed wyborami i doprowadzić do szerokiej dyskusji o szkole. Im więcej wypełnionych ankiet, tym lepiej będziemy wiedzieć, jakiej szkoły chcą Polacy i tym większy nacisk na polityków – dodaje Korczyc.

Dlatego z wypełnieniem ankiety nie warto zwlekać. Formularz dostępny jest online tutaj. Wypełnia się go anonimowo. Zmasowane postulaty podparte opinią tysięcy obywateli mają szanse zrobić wrażenie. Do dzieła!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...