Łącz ciekawość z dobrą zabawą. Materiały edukacyjne, które pomogą we wszechstronnym rozwoju dziecka

Mat. prasowe
Maluszek już od pierwszych chwil życia poznaje świat. Choć na początku nie jest w stanie tego pokazać, niemowlę jest zafascynowane bogactwem bodźców, które oferuje najbliższe otoczenie – nie bez powodu mówi się o niepohamowanej dziecięcej ciekawości. Każda nowa informacja, nowy kolor, zapach czy kształt to przecież kolejny element ogromnej układanki. Rolą rodziców jest bezpieczne poprowadzenie maluszka przez ten bezcenny dla rozwoju okres w taki sposób, by mały odkrywca każdego dnia utożsamiał ciekawość z dobrą zabawą – by pozostał otwarty i głodny wiedzy.


Każdy rodzic przyzna, że to wspaniałe uczucie, gdy dziecko każdego dnia rozumie coraz więcej. Na rynku znajduje się wiele rodzajów zabawek edukacyjnych, które mają za zadanie stymulować wszechstronny rozwój pociechy. Kluczowy jest odpowiedni dobór produktów do wieku i możliwości dziecka - to ogromne wyzwanie, ponieważ bardzo łatwo w tym przypadku zwyczajnie przeciążyć i znudzić maluszka.


Najmłodsi odkrywcy uwielbiają maty edukacyjne, które dostarczają nie tylko godziny wspaniałej zabawy, ale także dbają o harmonijny rozwój. W tej kategorii natychmiastowym bestsellerem okazała się Paula od Lionelo, która łączy znane od lat pomysły z pionierskimi rozwiązaniami. Paula wyróżnia się przede wszystkim unikalnym nadrukiem, który podobnie jak w przypadku tradycyjnych mat oparty jest o żywe kolory, które przykuwają uwagę i stymulują zmysł wzroku – tym razem jednak są one wsparte przez kontrastowe zestawienia czerni i bieli dopełniające paletę.

Ogromnym plusem jest także zastosowanie zaawansowanych paneli świetlnych, które mogą pracować w dwóch trybach – sekwencyjnym oraz pokazu świetlnego. Maluszek wodzi wzrokiem za delikatnym światełkiem, dzięki czemu uczy się utrzymywać koncentrację – w zależności od trybu lampki aktywują się w różnej kolejności.

Paula została zaprojektowana, by wzmacniać podczas zabawy także mięśnie maluszka i rozwijać jego koordynację ruchową. Zawieszone na pałąkach zabawki wydają różne dźwięki po dotknięciu, co sprawia, że dziecko chętnie ćwiczy chwyt i zdolności manualne. Specjalna poduszka pomaga zachować odpowiednią pozycję ciała podczas leżenia na brzuszku (tzw. tummy time), gwarantując wszechstronny „trening”, który okaże się bezcenny już niedługo przy nauce siedzenia, a później chodzenia.


Starsze maluszki z pewnością nie mogą doczekać się jazdy na rowerze. Na to jednak jeszcze trochę za wcześnie – do tak dużego wyzwania warto się odpowiednio przygotować. Z pomocą przychodzi drewniany rowerek biegowy Casper, który wesprze dziecko w kształceniu odpowiednich nawyków i rozwinięciu koordynacji ruchowej, dzięki czemu już wkrótce będzie mógł bezpiecznie wsiąść na klasyczny rower.

Casper został wyposażony w specjalne nakładki na rączki, co pomaga maluszkowi utrzymywać pewny chwyt na kierownicy. Rowerek w trosce o bezpieczeństwo nie ma ostrych krawędzi, a w samej kierownicy znajduje się blokada skrętu, by ograniczyć upadki. Drewniana konstrukcja zapewnia niską wagę i dużą trwałość ramy.

Największą siłą Caspera jest jednak możliwość personalizacji. Specjalna tablica na kierownicy jest przystosowana do rysowania po niej kredą – mały kierowca może dzięki temu jeździć unikalnym pojazdem, ozdobionym według własnego pomysłu. Kreatywność, radość i zabawa na świeżym powietrzu – to właśnie Casper.

Produkty objęte są również pakietem Lionelo Assistance
Maluszki powinny komfortowo korzystać ze swoich akcesoriów tak długo, aż same postawią kolejny krok ku samodzielności i zwyczajnie przestaną ich potrzebować. Producent natomiast ma obowiązek im to umożliwić, opiekując się klientem także – a nawet przede wszystkim – po zakupie. Lionelo Assistance to unikalny na rynku pakiet usług gwarancyjnych, którym objęte są produkty Lionelo.

Zestaw składa się z 3 elementów:
- Usługi door-to-door
- Produktu zastępczego na czas naprawy
- Wydłużonego okresu gwarancji

Dzięki temu producent zapewnia pełną obsługę – do klienta przyjedzie zamówiony przez firmę kurier, który odbierze towar i dostarczy najpierw produkt zastępczy, a później naprawiony egzemplarz. Wsparcie trwa nawet przez 60 miesięcy. Więcej informacji o pakiecie można znaleźć w krótkim filmie:

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...