Nastolatkowie w okrutny sposób "bawią się" z królikiem. Na nagranie trafił nauczyciel

Nastolatkowie męczą królika. Film trafił do sieci
Nastolatkowie męczą królika. Film trafił do sieci Zrzut z ekranu/Facebook
I czym tu się chwalić? Nietrudno odnieść wrażenie, że wielu młodych ludzi nazbyt poważnie potraktowało hasło: "Nieważne, jak mówią, ważne, żeby mówili" i bez zażenowania udostępniają w sieci swoje roznegliżowane zdjęcia, filmy z bójek czy nagrania, na których dręczą zwierzęta.


Co kilka tygodni w mediach pojawiają się informacje o dzieciach, które w brutalny sposób traktują zwierzęta, niejednokrotnie doprowadzając do ich śmierci. Co najgorsze, często dorośli dają na takie zachowania przyzwolenie. Na szczęście nadal znajdują się tacy, którzy reagują, bo wiedzą, że agresywne zachowanie w stosunku do psa czy kota (już samo w sobie złe), może rozwinąć się w krzywdzenie ludzi.

Tym razem interweniował nauczyciel, który trafił na film, na którym kilku chłopców szarpie królika. Jedna z internautek napisała, że relacja z "zabawy" w formie transmisji na żywo pojawiła się na popularnej wśród młodzieży grup.

Na nagraniu nastolatkowie z Łabiszyna (woj. kujawsko-pomorskie) podrzucają i szarpią zwierzęciem, kładą je sobie na ramiona i z nim "tańczą". W pewnym momencie królik spada na ziemię. Jeden z chłopców włącza telefon i nagrywa. – Patostream, patostream! – krzyczy kolejny. Na ich nieszczęście, "zabawę" zobaczył nauczyciel z łabiszyńskiej szkoły i zgłosił sprawę na policję.
– Otrzymaliśmy taką informację, w związku z tym zostało przyjęte zawiadomienie od pedagoga. Obecnie trwają czynności w tej sprawie – powiedział mł. asp. Wioleta Burzych, pełniąca obowiązki oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Żninie.

Jak ustaliła "Gazeta Pomorska" policjanci już odwiedzili szkołę, do której chodzą nastolatkowie. O sprawie zostali również poinformowani rodzice.
Źródło: Gazeta Pomorska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE