Pozostaw na kuchennym blacie cytrynę posypaną solą. Zobacz, co się stanie po 30 minutach

Trik z cytryną.
Trik z cytryną. 123rf.com
Cytryna – działa na włosy, skórę, paznokcie i nie tylko. Okazuje się, że to też cudowny środek dezynfekujący stosowany w kuchni, łazience i pokoju dziecięcym. Czystość i świeżość pomaga osiągnąć wyraźny zapach cytryny. Nie bez powodu olejek cytrynowy jest dodawany do wielu różnych preparatów czyszczących. Sprawdź – prosty trik cytryny posypaną solą – efekty cię zaskoczą.


Moc cytryny – oczyszcza i dezynfekuje
Cytryna ma szereg dobroczynnych wartości. Wspomaga układ odpornościowy, skutecznie walczy z infekcjami, zabija wirusy i bakterie. Cytrynę cenimy za zapach, który orzeźwia umysł i pozwala wprawić w dobry nastrój. Cytrynowe olejki eteryczne zawiera limonen– przeciwutleniacz. Stwierdzono, że jego wdychanie zapobiega m.in. objawom astmy. Istnieje prosty sposób, aby w pomieszczeniu rozprzestrzenił się zapach owocu i zadziałał prozdrowotnie.

Sok z cytryny jako środek odswieżający
Wystarczy pokroić cytrynę na cztery cząstki, posypać dużą ilością soli i postawić na kuchennym blacie. Owoc wchłonie wszystkie niepożądane zapachy, a także zabije zarazki, unoszące się w powietrzu. Ponadto sprawi, że w pomieszczeniu będzie się unosić przyjemna woń. Kwas cytrynowy skutecznie zabija popularne bakterie domowe, zwłaszcza gdy pozostawimy go na co najmniej 30 minut.

Cytryna jest cenna, gdy ją wdychamy, przykładamy do skóry i również wtedy, gdy ją spożywamy. O tym nie zapomnijmy. Ponieważ nadaje się do jedzenia, można ją bezpiecznie stosować również do dezynfekcji innych produktów spożywczych, np. owoców.
Źródło: dailyhealthpost.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE