4 genialne triki na naukę mnożenia i inne działania matematyczne. Przetestujcie z dziećmi

Ciekawe sposoby matematyczne.
Ciekawe sposoby matematyczne. screen_Genialne
Nie wierzę w to, że ktoś jest "nogą" z matematyki. Twierdzę, że została po prostu źle wytłumaczona, a to zniechęciła ucznia do dalszej nauki. A matematyka zaległości niestety nie wybacza. Oto 4 matematyczny triki, których powinno uczyć się w szkole.


Działania w matematyce – jak zrozumieć?
Prawdziwa matematyka uczy logicznego myślenia. Dobrze tłumaczona może być rozrywką i gimnastyką dla umysłu. Zobaczcie sami.
Pierwsza pokazana metoda polega na tym, że spisujesz pierwszą liczbę, potem drugą (36 * 11 -> 36), następnie dodajesz te liczby. W przypadku tego działania – zapis wygląda tak: 396 (w tej kolejności).

Druga metoda – odejmowanie ułamków. Rysujesz coś na kształt motyla i mnożysz liczby na krzyż. Mnożysz też mianowniki. W wyniku zapisujesz pomnożony mianownik, a w liczniku odejmujesz liczby pomnożone na krzyż.

Trzecia metoda – mnożenie większych liczb. Odejmujesz daną liczbę od pełnej, w przypadku działania 97*96, będzie to wyglądało tak: 100-97=3 oraz 100-96=4. Następnie dodajesz liczby i odejmujesz sumę od 100. To nie koniec. Do wyniku dopisujesz pomnożone liczby: 3 i 4.

Czwarta metoda – mnożenie dwucyfrowych liczb. Mnożysz liczby według kolejności podanej na nagraniu.

Przetestujcie metodę z dziećmi!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć