Rewolucja w McDonald's? W Polsce Happy Meal już nigdy nie będzie taki sam

Co znajdziesz w nowym zestawie Happy Meal dla dzieci?
Co znajdziesz w nowym zestawie Happy Meal dla dzieci? 123rf.com
McDonald’s zmienia zestawy Happy Meal dla dzieci by były mniej kaloryczne. Marka usunęła z nich m.in. herbatę ze sztucznymi aromatami. Musieli to zrobić ze względu na przyjęte zobowiązania dotyczące odpowiedzialnej oferty dla dzieci. Rewolucja w McDonald's?


Mniej kaloryczne, ale czy zdrowe?
Na miejsce jabłek, pomidorków koktajlowych, musu Kubuś Jabłko Banan – cząstki jabłka i ciemnych winogron bezpestkowych, paluszki surowej marchewki, Mus Truskawkowy. Zmieniono również pojemność soku pomarańczowego i jabłkowego, została zmniejszona z 250 ml do 200 ml. Z oferty zniknie owocogurt, McTost z bekonem oraz herbaty ze sztucznymi aromatami. Czy po takich zmianach zestaw w McDonalds's jest pełnowartościowy?

Wynika to bardziej ze strategii firmy niż z chęci zerowania klientom zbilansowanych posiłków. To efekt ogłoszonej rok temu globalnej strategii Scale For Good i wcześniejszych zobowiązań marki jako sygnatariusza karty EU Pledge. Ich celem jest podniesienie wartości odżywczych zestawów Happy Meal oraz zmniejszenie kaloryczności, zawartości cukru i soli, wykluczenie sztucznych dodatków.

Założone cele i strategia marki
McDonald’s zobowiązał się też do promowania sprzedaży posiłków zawierających owoce, warzywa, niskotłuszczowe produkty mleczne, produkty pełnoziarniste, chude białko i wodę. Założone cele mają zostać osiągnięte do 2022 roku.


Jak się okazuje McDonald's nie musi zrobić wiele, aby klienci w znanej sieci kupili cokolwiek. W Polsce od 2015 roku jako napój w materiałach promocyjnych Happy Meal pokazywana jest tylko woda, herbata lub sok. Jak podaje firma, wzrost sprzedaży dziecięcych zestawów z wodą lub sokiem w latach 2013-2017 wyniósł ponad 10 proc.

Choć to miejsce, które ze zdrową żywnością nikomu się nie kojarzy, McDonald`s postanowił edukować. Na opakowaniach zestawów Happy Meal rodzice mogą też znaleźć materiały edukacyjne zachęcające do wyboru zdrowej przekąski. Tabela alergenów i wartości odżywczych znajduje się na papierowych serwetach umieszczanych na tacach w restauracjach, na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej. Tylko, na ile to pomoże?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć