2-minutowy test zdradzi twoją osobowość. MBTI sprawdza się od wielu lat

Testów osobowości jest w sieci mnóstwo. Ten jednak znany jest od 70 lat
Testów osobowości jest w sieci mnóstwo. Ten jednak znany jest od 70 lat Unsplash.com
Wystarczy, że odpowiesz na 4 pytania i już będziesz wiedzieć, jaką masz osobowość. Według wskaźnika opracowanego przez Isabel Briggs Myers i Katherine Cook Briggs (córki i matki) ludzka osobowość dzieli się bowiem tylko na 16 typów.


Test MBTI (Myers-Briggs type indicator) robi się w 2 minuty – nie tylko odpowiadamy na zaledwie 4 pytania, ale możemy wybierać odpowiedzi zaledwie spośród 2 dostępnych. Udzielone odpowiedzi świadczą o naszych umiejętnościach poznawczych, zmyśle obserwacji, intuicji i otwartości wobec innych ludzi.


Oto pytania:

1. Tydzień ciągnął się w nieskończoność. Był nie tylko wyczerpujący, ale także frustrujący. Jak w takim razie zamierzasz spędzić weekend?

Zadzwonię do przyjaciół i zapytam o ich plany. Podobno w okolicy jest nowa restauracja, do której możemy się wybrać. E
Zostanę w domi i będę oglądać ulubione seriale. Pewnie wyłączę telefon żeby nikt mi nie przeszkadzał. Poczytam książkę i wezmę długą kąpiel. I


2. Który opis bardziej pasuje do ciebie?

Najważniejsze jest to, co dzieje się tu i teraz. Zwracam uwagę na szczegóły i wolę twarde fakty. S
Fakty są nudne. Uwielbiam marzyć i zdecydowanie opieram się na intuicji. N

3. Rywal twojego szefa stara się zrekrutować cię do swojej firmy. Masz wątpliwości, bo choć proponowane wynagrodzenie jest wyższe, nie chcesz zostawić kolegów. Oprócz tego wiesz, że niedługo dostaniesz awans. Jaką podejmiesz decyzję?

Zawsze staram się podążać za sercem, więc i tym razem posłucham impulsu. F
Przeanalizuję wszystkie fakty. Zrobię listę wad i zalet, by rozważyć argumenty. Nie podejmuję pochopnych decyzji. T

4. Pozostało 2 godziny do ślubu przyjaciół. Jak idą przygotowania?

Już miesiąc temu prawie wszystko było gotowe. Teraz tylko dopinam poszczególne sprawy na ostatni guzik. J
Najlepsze rzeczy dzieją się spontanicznie! Wiem jedno, będę się świetnie bawić. P

I to wszystko. Rozwiązanie znajdziesz poniżej.

Typy osobowości Briggs-Meyers

ESTJ – menadżer
Lubisz mieć porządek. Jesteś osobą praktyczną i zorganizowaną. Patrzysz trzeźwo i powołujesz się jedynie na fakty. Pragniesz, by inni ludzie byli przekonani o słuszności twojego zdania. Nigdy nie zapominasz o swoich bliskich i zawsze okazujesz im miłość, lubisz także poznawać nowe osoby i jesteś bardzo komunikatywny.


ENTJ – dowódca
Życie to walka, często ekstremalna. Dzięki temu lepiej poznajesz siebie i innych. Lubisz ryzyko, a odwaga inspiruje cię do podejmowania nowych działań. Potrafisz ocenić swoje mocne i słabe strony. Jesteś otwarty na nowości i myślisz pozytywnie.

ESFJ – nauczyciel
Bardzo dobrze dogadujesz się z innymi i jesteś duszą towarzystwa. Jesteś uprzejmy, troskliwy i zawsze gotowy do pomocy, nawet jeśli musisz poświęcić swoje osobiste przyjemności. Jednocześnie jesteś bardzo niezależny i jedyne czego oczekujesz od innych to wsparcie emocjonalne.

ESTP – zdobywca
Swoje cele osiągasz wszelkimi możliwymi sposobami. Nie zważasz na środki, nawet jeśli oznaczają przymus. Zawsze trzymasz się planu i nie znosisz zależności ani kompromisu. Jesteś urodzonym wojownikiem, który zawsze obiektywnie potrafi ocenić sytuację.

ENFJ – mentor
Jesteś emocjonalny i zawsze rozgadany. Dużo gestykulujesz i cechuje cię wyjątkowa empatia, dostrzegasz w ludziach wszystkie emocje. Bywasz zazdrosny i nieufny, ale zazwyczaj jesteś gotowy na nadchodzące wydarzenia z wyprzedzeniem.

ENTP – wynalazca
Po prostu generator pomysłów. Zawsze starasz się stworzyć coś wyjątkowego i łatwo się dostosowujesz do nowych sytuacji. Nie masz problemów ze zmianą otoczenia, bo nie są ci one straszne. Nie lubisz rutyny i często wprowadzasz urozmaicenia, by nigdy się nie nudzić. Potrafisz także przekazywać swoje pomysły innym i wcielać je w życie.

ESFP – polityk
Doskonale oceniasz możliwości otoczenia i potrafisz manipulować ludźmi. W życiu kierujesz się przede wszystkim własnym interesem. Starasz się jednak stwarzać pozory osoby prostej. Nie lubisz tracić czasu i zawsze oczekujesz szybkich wyników.

ENFP – mistrz
Jesteś energiczny i ciekawski, masz niezwykłe umiejętności twórcze. Jesteś doskonały w kontaktach z innymi i lubisz nowe osoby, ale również doskonale czujesz się we własnym towarzystwie. Masz bogatą wyobraźnię i jesteś inteligentny. Nie przerażają cię zmiany, bo zawsze potrafisz zachować harmonię i posiadasz różnorodne umiejętności.

INFP – uzdrowiciel
Twoja wewnętrzna harmonia zawsze jest na pierwszym miejscu. Bardzo skupiasz się na swoim wnętrzu i jesteś w stanie przewidzieć różne wydarzenia i doskonale rozumiesz ludzi. Zawsze dobrze się potrafisz dopasować, a jednocześnie często tracisz czas i poczucie rzeczywistości.

ISFP – kompozytor
Znajdujesz radość w małych rzeczach, by łatwiej znosić nudę i monotonię. Chcesz się czuć potrzebny i zawsze pomagasz innym starając się nie naruszać ich prywatności. Nienawidzisz konfliktów i zawsze starasz się rozwiązać je z uśmiechem. Jesteś praktyczny, troskliwy, niezawodny i akceptujesz świat takim, jaki jest.

INTP – architekt
Niezły z ciebie filozof. Zawsze szukasz spokoju i komfortu, nie lubisz zbyt wielkiej ekspresji. Decyzje podejmujesz niezwykle ostrożnie. Szukasz połączenia między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Jesteś osobą wrażliwą i nie lubisz zmian, dlatego często się stresujesz.

INFJ – doradca
Doskonale wyczuwasz emocje innych i świetnie je rozumiesz. Łatwo identyfikujesz nastroje innych i dostrzegasz ich mocne strony, dlatego ludzie często zwracają się do ciebie o poradę. Jednak jako osoba, jesteś bardzo wrażliwy, a intuicja jest twoją siłą napędową. Nigdy nie przestajesz się uczyć i samodoskonalenie jest twoim priorytetem.

INTJ – inspiracja
Masz bardzo bogate wnętrze, skąd czerpiesz niezwykłe pomysły. Uwielbiasz doskonałość i wszystko chcesz naprawiać. Masz jednak trudności w kontaktach z innymi, często nieświadomie ich odpychając, by pokazać swoją niezależność. Doskonale potrafisz ustalać priorytety i ufasz sobie.

ISFJ – obrońca
Nienawidzisz fałszu i niepewności. Nie lubisz obcych ludzi i trzymasz się od nich z daleka. Z kolei dla swoich bliskich jesteś w stanie zrobić wszystko. Jesteś ostrożny w słowach i w czynach.

ISTP – złota rączka
Cechuje cię techniczny umysł i nigdy nie spieszysz się z podejmowaniem decyzji. Na wszystko patrzysz obiektywnie i szukasz konkretów. Zawsze przestrzegasz terminów i jesteś punktualny. Unikasz niekomfortowych sytuacji, choć jesteś osobą bardzo otwartą.

ISTJ – inspektor
Przemyślane decyzje sprawiają, że jesteś osoba bardzo odpowiedzialną. Jesteś godny zaufania i zawsze analizujesz sprawy pod różnym kątem, by mieć odpowiedni pogląd. Interesuje cię jedynie ostateczny wynik, żyjesz tu i teraz. Lubisz ład i porządek w każdej sferze życia.
Źródło: 16personalities.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...