Ważna zmiana od stycznia. Karta Dużej Rodziny także dla rodziców dorosłych dzieci

Duża rodzina to model 2+3. Teraz Kartę Dużej Rodziny otrzymają również rodzice dorosłych już dzieci
Duża rodzina to model 2+3. Teraz Kartę Dużej Rodziny otrzymają również rodzice dorosłych już dzieci flickr.com
Już od 1 stycznia 2019 r. każdemu rodzicowi, który wychował przynajmniej trójkę dzieci – nawet jeśli dziś są one już pełnoletnie – będzie przysługiwać Karta Dużej Rodziny.


Do tej pory karta przysługiwała tylko tym, którzy mają pod swoją opieką 3 małoletnich (lub uczących się do 25. roku życia) dzieci.

Zmiana jest istotna, ale jej beneficjentami będą tylko rodzice. Dzieci – tak jak do końca 2018 roku – będą mogły korzystać z karty do 18. lub 25. roku życia. Rodzice – dożywotnio.

Dlaczego warto mieć Kartę Dużej Rodziny?
Warto wiedzieć, że Kartę Dużej Rodziny wydaje się bezpłatnie. W niektórych gminach wnioski można wypełnić i złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, w innych – w urzędach gminy, miasta czy dzielnicy. Można to również zrobić przez internet, trzeba jednak posiadać profil zaufany.

A założyć ją zdecydowanie warto, bo jej posiadaczom przysługuje zniżka na przejazdy PKP, zakupy na stacjach benzynowych (np. Orlen, Lotos czy Shell), w sklepach spożywczych (jak Carrefour, Piotr i Paweł, Lidl) czy w salonach telefonii komórkowej ( T-Mobile, Orange czy Play ) albo w bankach. Często posiadacze Karty płacą też mniej za bilety na basen czy do teatrów i muzeów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć