Wendzikowska nie wie, że krzywdzi dziecko? Tym razem krytykę powinna wziąć sobie do serca

Czy można nosić niemowlaka w nosidle?
Czy można nosić niemowlaka w nosidle? fot. Instagram
Ania Wendzikowska nie stroni od dzielenia się w sieci intymnymi chwilami spędzonymi z dziećmi. Podobnie jak inne mamy-celebrytki nie unika też reklamowania na swoim profilu na Instagramie różnych produktów. Tym razem gwiazda poleca fankom nosidło. Niestety, nie powiodło się. Niemal jednogłośnie uznały, że Wendzikowska robi 2-miesięcznej córce krzywdę.


Jak zauważyły internautki, dziecka nie powinno nosić się w nosidle, póki samo nie będzie siadać. "Jeśli zależy Ci na dobrym stanie kręgosłupa Twojego dziecka, wybierz chustę, dopóki nie siedzi samodzielnie, później nosidło ergonomiczne z panelem dostosowanym do wielkości dziecka" - pisze jedna z mam. Inna, mama trójki dzieci dodaje: "Super, że nosisz i tulisz, ale noś w odpowiednim nosidle".Czy fanki mają rację surowo oceniając Wendzikowską? Okazuje się, że tak. Olga Trybel znana jako FizjoLady, fizjoterapeutka i mama trójki chłopców pisze na swym blogu: "Nie noś, w czym popadnie. Zdania specjalistów nie są podzielone (jak ostatnio usłyszałam od mamy z wisiadłem). Prawdziwi specjaliści wiedzą dobrze. Chusta to podstawa. Nosidło miękkie, ergonomiczne, prawidłowo uszyte. I dopiero gdy dziecko potrafi samo usiąść. To bardzo ważne".

Wspomniane wisiadło to szkodliwe dla dziecka nosidło, za które jakiś czas temu oberwała także Weronika Rosati. Różnica między nosidłem a wisiadłem tkwi w ułożeniu dziecka. W wisiadłach pas między nóżkami dziecka jest bardzo wąski, przez co zwisają one bez podparcia bioder, a cały ciężar ciała dziecka opiera się na kroczu.

Ponadto usztywnienie wymaga nienaturalnie wyprostowanej postawy, kręgosłup nie ma podparcia. W nosidle zaś pas między nogami jest szeroki, co zapewnia fizjologiczną pozycję ułożenia nóżek (w kształt litery M).

Olga Trybel ostrzegała w jednym ze swych postów na Facebooku, że noszenie dziecka nawet przez 5 minut dziennie w wisiadle może mieć poważne konsekwencje. Warto pamiętać również, że dziecko powinno się nosić przodem do siebie, a tyłem do świata.

W tej ostatniej kwestii Wendzikowska błędu na szczęście nie popełniła, lecz zdaje się, że tym razem powinna wziąć sobie do serca krytykę fanek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE