W mieście o takiej energii muszą być najlepsze festiwale. Co roku przekonują się o tym turyści z całego świata

Dubaj słynie też z organizacji topowych festiwali dla konsumentów. Do najbardziej spektakularnych imprez tego gatunku należy Dubajski Festiwal Zakupów
Dubaj słynie też z organizacji topowych festiwali dla konsumentów. Do najbardziej spektakularnych imprez tego gatunku należy Dubajski Festiwal Zakupów Fot. Teeraza88 / Wikimedia Commons
Najwyższy wieżowiec na świecie, największy park rozrywki, najbardziej rozbudowane centrum handlowe. Nikt nie zaprzeczy, że Dubaj, miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, słynie z imponujących rozmachem budowli. Jednak oblegany przez turystów emirat wyrobił sobie też markę organizacją topowych festiwali dla konsumentów.


Do najbardziej spektakularnych imprez tego gatunku należy organizowany od 1996 roku Dubajski Festiwal Zakupów (Dubai Shopping Festival). Co roku w miesiącach zimowych miasto ogarnia gorączka zakupów zamieniająca Dubaj w ekstrawaganckie centrum handlowo-rozrywkowe, które przyciąga tłumy miłośników shoppingu z całego świata.


Wielonarodowe święto zakupów, mody i sportu upływa pod hasłem ''Jeden Świat, Jedna Rodzina, Jeden Festiwal''. Na gości kosmopolitycznego festiwalu czekają nie tylko niesamowite promocje sięgające nawet do 75 proc., ale także liczne konkursy z bardzo cennymi nagrodami takimi jak luksusowe samochody czy wyroby ze złota.
Wyjątkowych okazji cenowych można szukać w centrach handlowych, modnych sklepach czy na tradycyjnych bazarach tzw. sukach. Najpopularniejszymi punktami handlowymi na festiwalowej mapie Dubaju są m.in. ośrodek handlowo-rozrywkowy Global Village, galeria Dubai Mall, pełna butików aleja City Walk i targ dla łowców pamiątek Karama.

Zakupowemu szaleństwu towarzyszy szereg imprez rozrywkowych. Festiwale filmowe, koncerty muzyczne np. w wykonaniu ikon światowego jazzu, wydarzenia sportowe (turnieje tenisa, hokej na lodzie, jazda na łyżwach), atrakcje na pustyni (rajdy samochodowe, przejażdżki na wielbłądach) oraz widowiskowe pokazy to codzienność tego święta.


Z okazji tego święta cały przemysł turystyczny Dubaju wychodzi z kuszącymi ofertami dla klientów. W okresie festiwalu biura podróży i linie lotnicze wprowadzają promocyjne pakiety na wycieczki i bilety. Wszystko po to, aby przyciągnąć do otoczonego piaskami pustyni miasta jak najwięcej polujących na ekskluzywne wyprzedaże cudzoziemców.

W programie festiwalu honorowe miejsce zajmują Smaki Dubaju. Podczas tego wydarzenia goście mogą skosztować potraw z menu najlepszych restauracji oraz spotkać sławnych szefów kuchni z całego świata. W akcję włączają się też galerie handlowe, zapraszając smakoszy do swoich lokali gastronomicznych i organizując specjalne eventy kulinarne.

Innymi cyklicznymi atrakcjami festiwalu są Plażowa Stołówka (degustacja na plażach dubajskiego wybrzeża) i Ukryte Skarby (wojaże po wyjątkowych lokalach położonych z dala od ubitego szlaku). Kto chce skorzystać z atrakcji festiwalu, może nabyć akredytację festiwalową na początku roku, otrzymując dostęp do promocji w całym mieście.

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE