Z czego jest uszyta twoja piżama? Ta marka zwróciła uwagę na ważny szczegół i robi furorę

Z czego uszyta jest piżama twojego dziecka? Rodzaj bawełny ma bardzo duże znaczenie
Z czego uszyta jest piżama twojego dziecka? Rodzaj bawełny ma bardzo duże znaczenie Fot. materiały prasowe
Przewiewna, miękka, wygodna, najlepiej bawełniana - taka powinna być piżama. Kropka? “Zdecydowanie nie!” - mówi nowa polska marka - Hello Morning Sleepwear i dopytuje: “A co z rodzajem bawełny?”


Taka dociekliwość sprawiła, że to właśnie piżamy i ubrania dzienne Hello Morning Sleepwear od niedawna są pierwszym wyborem polskich gwiazd - markę promują między innymi Agnieszka Więdłocha i Andrzej Bargiel.

Staż marki na rynku nie jest długi, ale nie da się ukryć, że Hello Morning Sleepwear w modowy świat weszło z przytupem: jako jedyna polska firma szyje piżamy dla dorosłych i dzieci oraz pościele z bawełny organicznej.

Dlaczego ten szczegół powinien spędzać nam sen z powiek?

Bawełna organiczna - dlaczego warto?
Intuicja podpowiada nam dobrze: do spania najwygodniejsze będą ubrania bawełniane z jak najmniejszą domieszką sztucznych włókien. Okazuje się jednak, że bawełna bawełnie nierówna.


Masowa produkcja sprawiła, że podobnie jak w przypadku jedzenia, stajemy przed wyborem: albo stawiamy na produkty organiczne, ekologiczne, uprawiane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z zachowaniem standardów etycznych, albo idziemy na kompromisy.


Zapotrzebowanie na bawełniane ubrania jest gigantyczne, w związku z czym wielu rolników, sprzedających swoje produkty masowym producentom nie może pozwolić sobie na straty związane z utratą plonów. Stosują więc chemiczne opryski, które owszem, chronią krzewy przed wieloma chorobami, ale też nie pozostają bez wpływu na jakość produktu końcowego, czyli na przykład naszej piżamy.

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE