Z czego jest uszyta twoja piżama? Ta marka zwróciła uwagę na ważny szczegół i robi furorę

Z czego uszyta jest piżama twojego dziecka? Rodzaj bawełny ma bardzo duże znaczenie
Z czego uszyta jest piżama twojego dziecka? Rodzaj bawełny ma bardzo duże znaczenie Fot. materiały prasowe
Przewiewna, miękka, wygodna, najlepiej bawełniana - taka powinna być piżama. Kropka? “Zdecydowanie nie!” - mówi nowa polska marka - Hello Morning Sleepwear i dopytuje: “A co z rodzajem bawełny?”


Taka dociekliwość sprawiła, że to właśnie piżamy i ubrania dzienne Hello Morning Sleepwear od niedawna są pierwszym wyborem polskich gwiazd - markę promują między innymi Agnieszka Więdłocha i Andrzej Bargiel.

Staż marki na rynku nie jest długi, ale nie da się ukryć, że Hello Morning Sleepwear w modowy świat weszło z przytupem: jako jedyna polska firma szyje piżamy dla dorosłych i dzieci oraz pościele z bawełny organicznej.

Dlaczego ten szczegół powinien spędzać nam sen z powiek?

Bawełna organiczna - dlaczego warto?
Intuicja podpowiada nam dobrze: do spania najwygodniejsze będą ubrania bawełniane z jak najmniejszą domieszką sztucznych włókien. Okazuje się jednak, że bawełna bawełnie nierówna.


Masowa produkcja sprawiła, że podobnie jak w przypadku jedzenia, stajemy przed wyborem: albo stawiamy na produkty organiczne, ekologiczne, uprawiane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z zachowaniem standardów etycznych, albo idziemy na kompromisy.


Zapotrzebowanie na bawełniane ubrania jest gigantyczne, w związku z czym wielu rolników, sprzedających swoje produkty masowym producentom nie może pozwolić sobie na straty związane z utratą plonów. Stosują więc chemiczne opryski, które owszem, chronią krzewy przed wieloma chorobami, ale też nie pozostają bez wpływu na jakość produktu końcowego, czyli na przykład naszej piżamy.