Dziewczynka dostała okres w autobusie. Reakcja obcego chłopca poruszyła internautów

Obcy chłopiec zatroszczył się o dziewczynkę, która dostała okres w autobusie
Obcy chłopiec zatroszczył się o dziewczynkę, która dostała okres w autobusie Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Każda kobieta to zna. Chociaż okres to naturalna sprawa, to plamka na spodniach czy sukience powoduje dyskomfort i zawstydza. Pewna dziewczynka miała dużo szczęścia w nieszczęściu, bo właśnie w takim momencie był obok niej ktoś, kto wiedział jak się zachować...


– Moja córka dostała dziś swoją pierwszą miesiączkę, jadąc szkolnym autobusem. Jakiś chłopiec rok od niej starszy, którego ona nawet nie za bardzo znała, wziął ją na bok i dyskretnie na ucho powiedział, że ma z tyłu plamę krwi na spodniach – napisała matka dziewczynki w grupie Gurgaon Moms na Facebooku.

Dziewczynka nie wiedziała, że dostała okres. Nieświadoma jechała autobusem szkolnym. Wtedy interweniował chłopiec, który dyskretnie poinformował ją, że ma plamę na spodniach. Z początku dziewczynka była zakłopotana i nie chciała przyjąć pomocy, ale nastolatek wytłumaczył jej, że "wszystko jest w porządku" i że ma siostry, więc wie, jak się zachować – oddał jej swój sweter, by mogła go sobie zawiązać na biodrach.
Mamę dziewczynki bardzo poruszyła postawa młodego człowieka, dzięki któremu jej córka poczuła się komfortowo w tej nowej dla niej sytuacji. Dlatego na Facebooku umieściła podziękowania dla mamy chłopca. – Do matki chłopca, który pomógł dziś mojej córce w autobusie – chciałam podziękować, wspaniale go wychowałaś – napisała. Dodała, że tak wiele złego mówi się o współczesnej młodzieży, że tą pozytywną historią chciała pokazać, że zdarzają się postawy godne pochwały.

W równie pozytywnym tonie wypowiedzieli się o sprawie komentujący. Nazwali nastolatka małym bohaterem, który wyrośnie na porządnego mężczyznę. – Potrzebujemy więcej takich ludzi na świecie – dodał ktoś inny.
Źródło: dailymail.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...