Wprowadzenie pociechy do kolorowego świata klocków. Jak zachęcić dziecko do tej wartościowej zabawy?

Fot. mamaDu
Postawione w tytule pytanie wydaje się nieco prowokacyjne, bo do układania klocków nie trzeba dzieci specjalnie zachęcać. Budowanie arcydzieł będących wytworem bujnej wyobraźni leży w naturze maluchów, więc po taką zabawkę powinny chętnie sięgnąć. Czemu jednak nie wprowadzić ich do tego świata z rozmachem?


Kluczem do bram tego klockowego królestwa mogą okazać się zestawy tematyczne, które przygotowane są według określonego scenariusza. W scenerii np. ułożonej z klocków kawiarni znajdziemy minilaleczki – plastikowe postaci, z którymi wiąże się najróżniejsze historie. Obrazu całości dopełniają nieklockowe kolorowe akcesoria.

Wszystko to sprawia, że taka gotowa konstrukcja staje się początkiem kolejnej fantastycznej zabawy, jaką jest snucie opowieści. Można posiłkować się wizją producenta (wokół tematycznych klocków powstaje często cała otoczka fabularna na czele z poświęconymi im serialami) albo zabawić się w wymyślanie zupełnie nowych historii.

Puszczać wodze wyobraźni będzie dziecku jeszcze łatwiej w towarzystwie taty czy mamy. Dlaczego? Bo maluchy zwyczajnie uwielbiają mieć uważnego słuchacza, z którym mogą dzielić się swoimi opowieściami i pomysłami. W końcu muszą kogoś oprowadzić po wybudowanej z klocków kawiarni i pochwalić się komuś jej wystrojem. Ogromny potencjał, jaki tkwi w klockach, pokazuje w całej okazałości kolekcja LEGO Friends, rozwijana od 2012 roku seria wciąż powiększającej się rodziny klocków o duńskim rodowodzie. Głównymi bohaterkami tego bajkowego uniwersum są nastolatki: Andrea, Emma, Mia, Olivia i Stephanie z fikcyjnego miasteczka Heartlake.


Różniące się charakterem, za to tworzące zgraną paczkę przyjaciółki zajmują się sprawami typowymi dla młodzieży w ich wieku. Myliłby się jednak ktoś, kto przypuszczałby, że ich aktywność ogranicza się jedynie do domowych ploteczek o chłopakach, wypadów do ulubionych kawiarni czy spacerów w pobliskim parku.

Jak pokazują dostępne na sklepowych półkach zestawy LEGO Friends, dziewczyny z Heartlake podejmują się wielu pozytywnie zakręconych wyzwań – majsterkują w warsztatach samochodowych, uprawiają surfing, ścigają się na gokartach, a nawet nie boją się zasiąść za sterem samolotu i przemierzać przestworza.

Jest też jeszcze jeden i to bardzo mocny argument przemawiający za wyborem tych właśnie klocków. Poszczególne zestawy LEGO Friends wzbogacono o mnóstwo akcesoriów, począwszy od kwiatów, poprzez lodowe rożki, szminki, aż po szczotki do włosów. Wszystkie te dodatki tylko urozmaicają i tak pełną wrażeń zabawę.

Artykuł powstał we współpracy z LEGO

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE